ILUSTRACE: archiv PPM

Předvánoční období strašidelných viróz: mohou se táhnout i tři týdny, letos je to příznačné

Nezřídka se děje, že se někdo vyléčí z jedné virózy a hned jde do druhé.

Pokud jste doposud sami neměli tu čest, tak dávám na vědomí, že se teď masivně šíří různé virózy – jsou nyní nejčastější diagnózou, co se nám v ordinacích objevuje.

Zdravotnictví
Rubrika Zdravotnictví se zabývá nejenom systémovými změnami, ale i ryze zdravotnickými tématy.

Někomu začínají horečkami, někomu bolestí v krku nebo rovnou kašlem.

Příznačné pro ně však je to, že se táhnou dlouho a zpravidla postihují více etáží dechového ústrojí (tj. zároveň rýma, zároveň kašel, často přes bolest v krku). Není výjimkou, že se nám vracejí pacienti, kteří kašlou tři týdny (suchý kašel), případně jsou měsíc usmrkaní.

Píšu to zejména proto, abych zdůraznila, že se nemáte lekat, že se v tom můžete plácat dlouho. Standardní viróza se opravdu může táhnout i tři týdny, a to i přesto, že na ně obvykle netrpíte. Je to příznačné zejména pro letošní začátek zimy.

Pokud se příznaky nehorší, netvrvají vyšší teploty nebo nevykašláváte hrachovku, tak je možné, že vaše průdušky budou potřebovat jen delší čas na úzdravu. Nijak moc urychlit se to nedá, jen tomu dopřát klid, vitamíny a čaj. Taky se bohužel nezřídka děje, že se někdo vyléčí z jedné virózy a hned jde do druhé.

Pokud to někoho zajímá víc detailně, dle monitoringu aktivity respiračních virů ze stránek Státního zdravotního ústavu zatím masivně převládá RS virus (odhaduju, že ten dělá ony dlouhodobější kašle), rozjíždí se taktéž epidemie chřipky.

Takže ideál je si udělat před Vánoci pohodu, teplou deku a odpočinek – co půjde.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Předvánoční období strašidelných viróz: mohou se táhnout i tři týdny, letos je to příznačné
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Publicistka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.