Kryt v Alpách | FOTO: archiv PressPort magazínu

Přežití Čechů nemá význam?

Tichá voda břehy mele, svoji zemi podemele

Dnes předseda vlády Petr Fiala (ODS) spolu s ministrem pro evropské záležitosti Mikulášem Bekem (STAN) hodnotili české předsednictví v Radě Evropské unie. Mimo jiné zaznělo, že možná takovým neformálním motem českého předsednictví mohlo být: ‚Tichá voda břehy mele.‘ Nevím, proč mi naskočilo: Tichá voda břehy mele, svoji zemi podemele.

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.

Pro údiv nad radostí našich politiků si stačí připomenout vysoký státní dluh, přestože epidemie odezněla a ani se nerealizují urychleně opatření pro ochranu života českých občanů. Nebudují se kryty pro obyvatele, zatímco například Švýcarsko je připravené na (atomovou) válku. Jen v Alpách najdete na 300 tisíc bunkrů a krytů, ve městech má řada obytných domů i svůj vlastní atomový kryt. V Praze jsme na tom relativně dobře. Může přežít v případě úspěchu až cca každý čtvrtý obyvatel, jinde jsou na tom často podstatně hůře.

Počet stálých úkrytů na území hl. města Prahy je přibližně 750. Kapacita těchto stálých úkrytů je přibližně 147 tisíc osob. Kapacita Strahovského tunelu je 15 tisíc osob. Ochranný systém metra je schopný pojmout 332 080 osob. 

V loňském roce v Praze žilo přes 1 275 000 obyvatel. V krytech se tak schová 37,96 procenta z nich. Pokud však zohledníme i dojíždějící, studenty a tak dále, je číslo odpovídají jedné čtvrtině teoreticky přeživších v případě konfliktu dosti reálné.

Místo ochrany občanů naše vláda podporuje výdaje do zahraničí, zatěžuje naše děti i nás například převzetím ručení za půjčku Ukrajině, chce utrácet za zbraně, které možná ochrání někoho, ale nás explicitně ne. 

Aby nedošlo k mýlce, jsem zásadním odpůrcem ruské agrese, jakékoli agrese ostatně, ale prostě Praha se moc raduje, že cizina jí kraluje. Stejně tak jako ruská invaze se mi příčí (i když jde o nesouměřitelné věci), že nevím, komu záleží na životě občanů naší vlasti… Ať žije nerozborné přátelství s…

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Přežití Čechů nemá význam?
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Komentátor

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.