Nyní čtete
Proč by se měl do čela ČSSD vrátit exministr vnitra Chovanec

Proč by se měl do čela ČSSD vrátit exministr vnitra Chovanec

  • Trocha ironie nikoho nezabije aneb Proč by si neměl přát člověk, jemuž jde o dobrý osud naší vlasti, nic jiného nežli velký návrat pana Chovance.

Přej a bude ti přáno. Altruistický přístup k životu se vyplatí, říkávají duchovně orientované osoby s tím, že před karmatickými zákonitostmi neutečeš. A proto přejme vše dobré ostatním lidem, a neboť život nás všech ovlivňuje politika, přejme to nejlepší i politickým stranám – zejména ČSSD.

Přejme sociální demokracii, partaji s bohatou historií, aby se z marastu, v němž se octla, vyhrabala. Ovšem restarty nepomohou. Pomůže jen znovunalezení silného lídra, neobtěžkaného tíhou kompromisů, jakým byl třeba svého času Miloš Zeman. Jeden už číhá za rohem – silný Milan Chovanec, nikoli ve smyslu obézní.

Bývalý ministr vnitra byl pověřeným předsedou ČSSD poté, co sociální demokraté propadli ve sněmovních volbách. Ale když si odhlasovali vstup do vlády s ANO, složil poslanecký mandát a stáhl se do ústraní za zmíněný roh.

Vždyť jeho bakalářská práce byla natolik průlomová, že se její části objevily na internetu a studenti je citovali ještě dříve, nežli práci Chovanec začal vůbec psát.

Pokud bychom parafrázovali Chovancova aktuální slova pro sdělovací prostředky, připomíná, jak dobrým prorokem byl: vzkazuje, že je třeba si vzpomenout, jak opakoval, že cesta ČSSD do vlády s ANO je sebevražednou misí, která nemůže být úspěšná.

Je předvídatelné, že Chovanec politické ambice nezahodil, maje i nadále touhu po metách nejvyšších. A nutno dodat, že na rozdíl od jiných politiků neobával se postavit Andreji Babišovi.

Pro volební preference ČSSD a stranickou kasu by byl Chovanec synonymem záchranného kruhu! Je oblíbený napříč všemi věkovými kategoriemi obyvatel nezávisle na stupni jejich dosaženého formálního vzdělání. Má významnou zkušenost s podnikáním – provozoval zelinářský stánek. Je vzdělaný – vystudoval bakaláře na Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni. Sice za víkend, ale to pouze potvrzuje politikovo nadání. Vždyť jeho bakalářská práce byla natolik průlomová, že se její části objevily na internetu a studenti je citovali ještě dříve, nežli práci Chovanec začal vůbec psát.

Také čtěte

A rozhodně se nebojí. A nejde jen o autoritativního Babiše. Jen on, Chovanec, dokázal rozprášit obávaný protimafiánský ÚOOZ a protikorupční policii. A také disponuje tolik potřebnou marketingovou podporou v podobě šikovného někdejšího spolumajitele vlivové agentury Bison & Rose. A určitě má sociální cítění, zejména v oblasti správy nemovitostí a bydlení, a nejen to, v kuloárech se pohybuje jako ryba ve vodě, a jsa pravdomluvný, nejednu intriku prohlédne, což doložila pověstná lánská schůzka.

Takže člověk, který přeje vše dobré svým spoluobčanů, jejichž životy (třebas i proti jejich vůli) politika ovlivňuje, tak je-li takový člověk skutečně upřímně smýšlející a pomýšlející na dobrý osud svojí země, nemůže si přát nic jiného nežli pana Chovance coby nejdůležitější socialistického lídra pro další volby. Coby šéfa sociální demokracie.

Kéž by se to podařilo! Míněno zejména s ohledem na lehce predikovatelný volební výsledek ČSSD v takovém případě.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
6
2) Dobré
1
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
3
Prohlédněte si komentáře (1)
  • V současné době mnoho mediálně známých lidí odněkud opsalo část závěrečné vysokoškolské práce, anebo v případě výše postavených osob ani osobně neopsalo, ale nechalo si opsat a jsou to bývalí i současní ministři a podobně, což je špatné z jejich strany a o to více ze strany školy, která to měla zjistit včas. Určitou polehčující okolností pana Chovance je, že svůj titul nepoužívá na rozdíl od mnoha jiných. A to už vůbec nezmiňuji ty co dostudovali před více než 30 lety, kdy zde nebyl internet a nedalo se to tak lehce ověřit, to musela být doslova katastrofa… Vzpomínám si na jednu kdysi hejtmanku nebo primátorku a doktorku práv zez Plzně, ale dojíždějící, že když se jí po absolutoriu přísné zkoušky rigorózní ptali tehdy ještě nezávislí novináři, kde ta škola v Plzni sídlí, tak řekla, že už neví přesně, ale že to bylo na sídlišti… Pan Chovanec to alespoň myslel dobře co se týče obranyschopnosti, když prosazoval, aby právo vlastnit zbraň pro normální občany bylo u nás právem ústavním podobně jako je tomu ve Spojených státech jakožto kolébce demokracie, což by bylo pozitivní, ale většina lidí ani toto prostě prozatím nepochopila. Mimochodem sociální demokracie na tom není v Evropě tak špatně jako u nás, protože ono je to vždy jen a pouze o lidech., každá strana potřebuje skutečného leadra, je prostě čas na změnu, na druhou stranu nikdy to nesmí být strana jediného muže – každý v demokratickém systému je nahraditelný… Už Churchill, blahé paměti říkal, že demokracie je hrozná věc, ale nic lepšího zatím nikdo jiný nevymyslel, nebo že “kdo nebyl komunistou ve dvaceti – nemá srdce, kdo jím byl ještě ve třiceti však nemá ani rozum, anebo řekl doslova :„Všechny velké věci jsou jednoduché, a mnoho jich může být vyjádřeno v jednotlivých slovech: svoboda, spravedlnost, čest, povinnost, slitování, naděje“. Byl to prostě moudrý pána a co tehdy nadčasově řekl platí i v této době.

    Zdroj: https://citaty.net/citaty/612195-winston-churchill-vsechny-velke-veci-jsou-jednoduche-a-mnoho-jich-m/

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru