Proč je „důležité“ mít Jaromíra Soukupa aneb Odcházení s čistým štítem

Prohlédněte si galerii 1 fotografie

Ano, proč je důležité mít Jaromíra Soukupa – toho nezlomnou vůli a nadáním nadprůměrně obdařeného Soukupa? Respektive v čem či čím nás může tento Jaromír Soukup inspirovat, obohatit, co dobrého může vnést do našich průměrných životů?

Určitě poznání, určitě určité procitnutí, třebaže v podobě palčivého pocitu mučivé tísně. Protože nebýt Jaromíra Soukupa, nevěděli bychom, jací lidé jsou ve skutečnosti novináři, jejichž morálních zásad jsme si mohli doposud považovat.

Novináři, které jsme snad mohli pojímat jako arbitry morálky, pravdy a kréd neslučitelných s temnou stranou Síly.

A právě teď, když se k tomu Jaromír veřejně přihlásí, tak tito lidé, které tak dobře živil (přinejmenším někteří z nich), od něj odcházejí.

Ten, kdo z nich pro Soukupa pracuje, pracoval, anebo ten, kdo se pohybuje v mediálním prostředí či politice delší dobu, moc dobře ví, jak, jakým způsobem, a hlavně jakými prostředky Jaromír Soukup politiku dlouhá léta ovlivňoval. Že mnohem více než kdekterý mocný politik, lobbista anebo Bakala, vlastnící konkurenční mediální dům.

A právě teď, když se k tomu Jaromír veřejně přihlásí, tak tito lidé, které tak dobře živil (přinejmenším někteří z nich), od něj odcházejí s odůvodněním, že si chtějí zachovat čistý štít, že jejich žurnalistická profese je s politickými aktivitami vydavatele neslučitelná, pročež jim jejich kolegové vzdávají na sociálních sítích hold zaťatými pěstmi se zdviženými palci.

Proto je dobře, že Soukupa máme. A obáváme se, že kvůli ničemu jinému už bohužel ne.

Profilový obrázek
redakce

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.