Proč je „důležité“ mít Jaromíra Soukupa aneb Odcházení s čistým štítem

Ano, proč je důležité mít Jaromíra Soukupa – toho nezlomnou vůli a nadáním nadprůměrně obdařeného Soukupa? Respektive v čem či čím nás může tento Jaromír Soukup inspirovat, obohatit, co dobrého může vnést do našich průměrných životů?

Určitě poznání, určitě určité procitnutí, třebaže v podobě palčivého pocitu mučivé tísně. Protože nebýt Jaromíra Soukupa, nevěděli bychom, jací lidé jsou ve skutečnosti novináři, jejichž morálních zásad jsme si mohli doposud považovat. Novináři, které jsme snad mohli pojímat jako arbitry morálky, pravdy a kréd neslučitelných s temnou stranou Síly.

Jaromír Soukup založil politické hnutí List Jaromíra Soukupa. | KOLÁŽ: ppmagazin.com s využitím Facebooku

Ten, kdo z nich pro Soukupa pracuje, pracoval, anebo ten, kdo se pohybuje v mediálním prostředí či politice delší dobu, moc dobře ví, jak, jakým způsobem, a hlavně jakými prostředky Jaromír Soukup politiku dlouhá léta ovlivňoval. Že mnohem více než kdekterý mocný politik, lobbista anebo Bakala, vlastnící konkurenční mediální dům. A právě teď, když se k tomu Jaromír veřejně přihlásí, tak tito lidé, které tak dobře živil (přinejmenším některé z nich), od něj odcházejí s odůvodněním, že si chtějí zachovat čistý štít, že jejich žurnalistická profese je s politickými aktivitami vydavatele neslučitelná, pročež jim jejich kolegové vzdávají na sociálních sítích hold zaťatými pěstmi se zdviženými palci.

Proto je dobře, že Soukupa máme. A obáváme se, že kvůli ničemu jinému už bohužel ne.

Profilový obrázek
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

2 komentáře
  1. Ale Přibile, sám jste pro pana Soukupa pracoval a aktivně se podílel na jeho informování o dění v redakci. Však už když jste pracoval v Právu, tak jste na něj psal oslavné články. Tak ho laskavě vynechte, blábolíte hlouposti !!!!

  2. Mít Jaromíra Soukupa je dobré, ale do budoucna i velmi nebezpečné. Člověka s tolika aktivitami, aby se jeden bál, co bude druhý den. Stačí si porovnat jeho lavírování vůči Andreji Babišovi, drzost jakou jedná s prezidentem republiky a už snad není nyní jediný týdem, aby nebyl prezidentem napomenut. Jeho jednání s ostatními politiky ja velmi odvážné, až drzé. Ano, někteří si to zaslouží, on však takto jedná s všemi. Proč jde z něho do budoucna strach? Mohl by se z něho stát velmi nepříjemný diktátor. Prostě já Jaromíru Soukupovi nevěřím a věřit nechci, vzbuzuje ve mě nedůvěru a rád používám následující slovní spojeni : Jsou dva ředitelé televizí, kteří se nechávají denně a to několikrát na obrazovkách vidět. Ani jeden z nich není moderátorem, ale pletou se do moderování s tváří mistrů světa. Jeden je Jaromír Soukup a druhý je Karel Peterka na Šlágru. Oba si jsou velmi podobní, co do vystupování. Nejsou to ředitelé, ale samozvaní moderátoři. Zatím, co Soukup je politicky nebezpečný do budoucna, Peterka skončí na smetišti dějin.

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Czech CS English EN