ILUSTRACE: Shuhua Xiong (poprvé publikováno – The New Yorker)

Proč jsem podrážděný aneb Vzpomínka na moji kmotru, která neustála chřipečku

Jde o lidské životy a zdraví nejen starších, ale i mladších a mladých

Karol Hrádela Komentátor
Covid-19
Aktuální statistiky, grafy, poutavé i odborné články k pandemii nemoci COVID-19.
Naše hodnocení článku
85

Jsem poněkud od rána podrážděný nejen postupem vlády, ale zejména jednáním opozice. Ta získává body i tam, kde by měla upřednostnit ihned zájmy všech. Začala otáčet, když konečně zjistila, že se bez mimořádných opatření nikam nedostaneme. Prodlení se i jí může značně vymstít. 

Zda a kdy se situace s tvrdými opatřeními výrazněji zlepší je přitom otázkou. TERTIUM NON DATUR (není třetí cesty), nemají-li být důsledky ještě tragičtější.

Již se aspoň moc nemluví o tom, že jde o chřipečku. Vláda by měla důrazněji přistoupit k ochraně nás všech. Někdy se musí činit i velmi nepopulární kroky. Je to však odpovědnost toho, kdo má možnost. Neuskutečnění razantních a ekonomicky náročných kroků však může vést k daleko horším dopadům. Moc bych si přál, aby to vláda pochopila. Jde o lidské životy a zdraví nejen starších, ale i mladších a mladých. 

Řada z nás zná lidi, co měli problémy s koronavirem. U někoho to snad prošlo bez větších následků (a snad se nečekaně neprojeví v budoucnu), u jiného byly i velké komplikace, další měl ještě větší smůlu. 

Budu vždy si s láskou připomínat ženu spojenou pro mne zejména s mým dětstvím. Pracovitou, poctivou, silně věřící. Vím, že bych se měl dát na modlení, alespoň za ni. Neudělám to. Nechci znevážit její víru pochybnostmi. Zajisté to však učiní mnozí z mé blízkosti. Předem jim za to děkuji. 

Snad mi krstná mama promine, pokud něco po životě existuje. Škoda, že přestože zvládla mnohé, chřipečku v noci na dnešek ne. Měl jsem ji moc rád. A snad právě s ohledem na její památku kritizuji polovičatá řešení ve snaze přispět ke snížení hrozby zbytečného žalu i u jiných. Děkuji, krstná mamo.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Proč jsem podrážděný aneb Vzpomínka na moji kmotru, která neustála chřipečku
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
99
85

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Tvorba
webů
Profesionální stránky levně >>