ILUSTRACE: Shuhua Xiong (poprvé publikováno – The New Yorker)

Proč jsem podrážděný aneb Vzpomínka na moji kmotru, která neustála chřipečku

Jde o lidské životy a zdraví nejen starších, ale i mladších a mladých

Zdravotnictví
Rubrika Zdravotnictví PressPort Magazínu se zabývá jak systémovými změnami, tak ryze zdravotnickými tématy.

Jsem poněkud od rána podrážděný nejen postupem vlády, ale zejména jednáním opozice.

Ta získává body i tam, kde by měla upřednostnit ihned zájmy všech. Začala otáčet, když konečně zjistila, že se bez mimořádných opatření nikam nedostaneme. Prodlení se i jí může značně vymstít. 

Zda a kdy se situace s tvrdými opatřeními výrazněji zlepší je přitom otázkou. TERTIUM NON DATUR (není třetí cesty), nemají-li být důsledky ještě tragičtější.

Již se aspoň moc nemluví o tom, že jde o chřipečku. Vláda by měla důrazněji přistoupit k ochraně nás všech. Někdy se musí činit i velmi nepopulární kroky. Je to však odpovědnost toho, kdo má možnost. Neuskutečnění razantních a ekonomicky náročných kroků však může vést k daleko horším dopadům. Moc bych si přál, aby to vláda pochopila. Jde o lidské životy a zdraví nejen starších, ale i mladších a mladých. 

Řada z nás zná lidi, co měli problémy s koronavirem. U někoho to snad prošlo bez větších následků (a snad se nečekaně neprojeví v budoucnu), u jiného byly i velké komplikace, další měl ještě větší smůlu. 

Budu vždy si s láskou připomínat ženu spojenou pro mne zejména s mým dětstvím. Pracovitou, poctivou, silně věřící. Vím, že bych se měl dát na modlení, alespoň za ni. Neudělám to. Nechci znevážit její víru pochybnostmi. Zajisté to však učiní mnozí z mé blízkosti. Předem jim za to děkuji. 

Snad mi krstná mama promine, pokud něco po životě existuje. Škoda, že přestože zvládla mnohé, chřipečku v noci na dnešek ne. Měl jsem ji moc rád. A snad právě s ohledem na její památku kritizuji polovičatá řešení ve snaze přispět ke snížení hrozby zbytečného žalu i u jiných. Děkuji, krstná mamo.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Proč jsem podrážděný aneb Vzpomínka na moji kmotru, která neustála chřipečku
Hodnocení čtenářů3 Hlasy
97
85
Komentátor

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.