SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: Eleanor Shakespeare

Proč lidem spokojeným s USA závidím optimismus

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů5 Hlasování
74
74

I kdyby se nakrásně žádný podvod nestal… I kdyby ty koresponďáky pro Bidena byly ažur a křišťálově čistý jak Grossův bazének… I tak bude mít obrovská část voličů ve Spojených státech pocit, že jim tyhle volby někdo (s)prostě ukradl. Nevratné škody byly napáchány.

Je to pár měsíců, co se věci v Americe vymkly z kloubů, co davy, neřku-li lůza, v ulicích rabovaly, ničily a páchaly násilí.

Mnoho řadových Američanů tehdy získalo (zcela oprávněně) pocit, že když jde do tuhého, nejsou politici schopni ochránit jejich majetek a málem ani život a zjednat pořádek – že pár řvounů a násilníků v ulicích může v mžiku rozkopat společenský řád a vláčet bahnem ty, kdo ho mají chránit. A že proti tomu žádná autorita nic neudělá…

Teď se k tomu přidal další pocit, a sice, že si s jejich hlasem někdo parádně vytřel pozadí.

Jestli má snad někdo dojem, že je pro Ameriku dobře, když dnes zhruba polovina občanů žije s tím, že systém nefunguje, že více chrání pachatele nežli oběti a že jejich názor ještě navíc nikoho nezajímá, tak já takovému člověku skutečně závidím jeho optimismus.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Proč lidem spokojeným s USA závidím optimismus
Hodnocení čtenářů5 Hlasování
74
74

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Rusko vyhostilo dva české diplomaty