Nyní čtete
Proč váhá Zeman u Šmardy? Je přímo spojen s aférou Brady, jež prezidenta oslabila

Reklama

Proč váhá Zeman u Šmardy? Je přímo spojen s aférou Brady, jež prezidenta oslabila

Nejsem rád, ale začínám mít pocit, že ČSSD se nejen nepoučila z výsledku voleb, ale že snad i cíleně směřuje ke svému zničení. Strana nadále fakticky útočí na své bývalé nejúspěšnější předsedy – nyní opět na Miloše Zemana – a odrazuje tak své voliče.

Církevní vliv v ČSSD vede k tomu, že někteří senátoři napadli zdanění takzvaných církevních restitucí u Ústavního soudu. Samotný zákon o majetkovém vyrovnání, na základě kterého dostávají církve plnění, když byl přijat, napadla u Ústavního soudu přitom jen menšina senátorů ČSSD, přesto sociální demokraté hovoří o nespravedlivém zákoně.

Osobně se domnívám, že návrh na nového ministra kultury je výsměchem zbývajícím nestraníkům-voličům sociální demokracie a jedním z posledních hřebíčků do rakve strany, která si to přes všechny své chyby nezaslouží.

Po kauze kolem neudělení vyznamenání pamětníkovi holokaustu důvěra v prezidenta klesla o osm bodů. Aféra Brady mohla způsobit, že Zeman by nebyl znovu zvolen.

Co víme o novém kandidátovi na ministra kultury ve vazbě na církevní restituce a jejich podporovatele? Připomeňme si údaje z veřejných zdrojů.

ČSSD nyní prosazuje za ministra kultury starostu Nového Města na Moravě pana Šmardu, dlouholetého představitele spolupráce s KDU-ČSL na místní úrovni, přítele spoluzakladatele křesťansko-demokratické frakce v ČSSD Bohuslava Sobotky, se kterým jezdil i na dovolené.

Orientaci nominanta na místo ministra nemusíme dokladovat jen na tom, kdo všechno s ním byl či je v radě města, kde je starostou od roku 2010, ale i na známé kauze Brady.

Ta je dosti výmluvná a vysvětluje, proč lze nominaci pana starosty považovat za facku prezidentovi a proč tento váhá s jeho jmenováním. 

Sám starosta Šmarda uvádí, že Nové Město na Moravě navrhlo pana Jiřího Brady na celostátní ocenění celkem třikrát. Je zajímavé si to blíže rozebrat a položit si otázku, proč se neudělení ocenění stalo předmětem kritiky až při třetím neudělení.

Dočtete se o tom v článku Odešel Jiří Brady (†90), pamětník holocaustu, kterého dle všeho zneužili čeští politici.

Psali jsme:

Odešel Jiří Brady (†90), pamětník holocaustu, kterého dle všeho zneužili čeští politici

Psali jsme:

Aféra se jevila jako důsledek snahy o zdiskreditování Zemana spojeným úsilím některých osob z KDU-ČSL a ČSSD, a to i v souvislosti s církevními restitucemi.

Do zvolení prezidenta Zemana v lednu 2013 nikdo jakékoliv celostátní ocenění panu Bradymu nenavrhoval. Nešlo o protifašistického bojovníka, ale o jednoho z mnoha trpících lidí v důsledku nacistické ideologie a provádění holocaustu (šoa). Ocenění pana Bradyho se na celostátní úrovni v České republice až do roku 2013 neřešilo.

Ocenění pana Bradyho se na celostátní úrovni v České republice až do roku 2013 neřešilo.

Také čtěte

Z veřejných zdrojů přístupných na internetu není dohledatelné, jak vznikl v roce 2013 návrh na státní ocenění Jiřího Bradyho. Tento návrh, o němž není zřejmé, kdy a kde byl v orgánech Nového Města na Moravě v době zmíněné koalice ČSSD, Nový směr, TOP 09, SNK pro obce a KDU-ČSL projednán a schválen, si osvojili senátoři. Návrh Nového Města na Moravě v červnu 2013 podpořil svým návrhem prezidentovi i Senát. Senát dokonce v té době nepochopitelně tvrdil, že Brady vydával ilegální časopis. 

Dne 21. 10. 2016 propuká aféra Brady, kdy se diskutuje o případné trestné činnosti ústavního činitele.

Po kauze kolem neudělení vyznamenání pamětníkovi holokaustu důvěra v prezidenta klesla o osm bodů. Aféra Brady mohla způsobit, že Zeman by nebyl znovu zvolen.

Prezident „mstitel“

Miloš Zeman je znám tím, že neodpouští. Doplatil na to například někdejší premiér Bohuslav Sobotka, jenž Zemana svého času zradil během prezidentské volby, což umožnilo zvolení Václava Klause hlavou státu. | KARIKATURA: ppmagazín.com

Těsně před prvním kolem volby prezidenta republiky vystupuje 10. 1. 2018 ministr Herman proti Zemanovi a uvádí, že by chtěl na Hradě změnu. Opětovně otvírá kauzu Brady, která bohužel působí jako dlouhodobě připravovaná provokace, kdy byl pan Brady zneužit.

Strana, jejíž představitelé se jako pan Šmarda vyskytují v souvislosti s útoky na své nejúspěšnější členy a předsedy (Miloše Zemana), strana, která nedokáže v praxi vyvodit realistické závěry a naopak podporuje osoby vyvolávající pochybnosti, strana, která se nechává zahnat křikem svých nevoličů a opouští své tradice, tak taková strana nemá naději na významnější politickou budoucnost. 

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
5
2) Dobré
1
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
1
Prohlédněte si komentáře (1)
  • Volil jsem soc. dem více než 20 let. Jejich chování je všeobecně známo. Poslední hřebík do rakve byl Sobotka a tak jsem je přestal volit. Od té doby jim nevěřím ani pozdravení. Podívejte se na ten věšák na funkce Hamáček. Co jiného při svých funkcích ministra, předsedy stran a místopředsedy vlády může dělat, než škodit a vyhrožovat. To vidí každý, kdo má jen trochu zdravé oči. A výměna ministrů kultury je svinstvo. Hamáček opět přešlápl, po kolikáté už!!! A donutil pod pohrůžkou ukončení spolupráce |Babiše, aby vyměnil ministra kultury. To už je veliký podraz. Skončí jako všichni jeho předchůdci, vyjma Zemana. Proto je Zeman opatrný. Dobře, že Hamáčkovi nevěří!!! A nakonec, při tolika fukcích nemůže Hamáček dělat pořádně ani jednu a podrazy jsou východiskem z jeho problémů.

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru