ILUSTRACE: archiv PressPort Magazínu

Profesor Beran odpovídá divákům: Imunita vydrží po covidu přibližně rok

Jiří Beran patří ke špičkám v oboru

Zdravotnictví
Rubrika Zdravotnictví PressPort Magazínu se zabývá jak systémovými změnami, tak ryze zdravotnickými tématy.

Epidemiolog Jiří Beran patří ke špičkám v oboru a do českého povědomí se letos zapsal propagací léku Isoprinosine k eliminaci rozvoje nemoci Covid-19. Má jasnou představu o tom, jak chránit nejohroženější skupiny obyvatelstva a kdo by se neměl očkovat vakcínou proti koronaviru.

Nyní hodinu a půl odpovídal na dotazy diváků, jak si můžete poslechnout ve videu. Profesor mimo jiné vysvětlil, proč podle něho z obrazovek zmizeli prof. Žaloudík a Pirk a docent Šmucler.

Diváci se ptali také na délku imunity. Epidemiolog zmínil jednak studie švédského institutu, který zjistil, že v tomto směru se SARS CoV2 podobá svému předchůdci SARS CoV1 a na studii docentky Koutné, které vyšlo, že buněčná imunita získaná onemocněním vydrží přibližně rok.

„Výrobci (vakcíny, pozn. red.) píší, že jejich imunita by s největší pravděpodobností měla být alespoň tak dobrá, jako ta získaná onemocněním,“ doplnil.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Profesor Beran odpovídá divákům: Imunita vydrží po covidu přibližně rok
Hodnocení čtenářů4 Hlasy
91
91
Redaktorka | překladatelka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.