SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
ILUSTRACE: archiv PressPort Magazínu

Profesor Beran odpovídá divákům: Imunita vydrží po covidu přibližně rok

Jiří Beran patří ke špičkám v oboru

COVID-19
Aktuální statistiky, grafy, poutavé i odborné články k pandemii nemoci COVID-19.

Epidemiolog Jiří Beran patří ke špičkám v oboru a do českého povědomí se letos zapsal propagací léku Isoprinosine k eliminaci rozvoje nemoci Covid-19. Má jasnou představu o tom, jak chránit nejohroženější skupiny obyvatelstva a kdo by se neměl očkovat vakcínou proti koronaviru.

Nyní hodinu a půl odpovídal na dotazy diváků, jak si můžete poslechnout ve videu. Profesor mimo jiné vysvětlil, proč podle něho z obrazovek zmizeli prof. Žaloudík a Pirk a docent Šmucler.

Diváci se ptali také na délku imunity. Epidemiolog zmínil jednak studie švédského institutu, který zjistil, že v tomto směru se SARS CoV2 podobá svému předchůdci SARS CoV1 a na studii docentky Koutné, které vyšlo, že buněčná imunita získaná onemocněním vydrží přibližně rok.

„Výrobci (vakcíny, pozn. red.) píší, že jejich imunita by s největší pravděpodobností měla být alespoň tak dobrá, jako ta získaná onemocněním,“ doplnil.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Profesor Beran odpovídá divákům: Imunita vydrží po covidu přibližně rok
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
98
98

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Merkelová: Otrava byl zločin. Podle Lugovoje se k Navalnému novičok dostal v Německu