Karel Roden a Barbora Bočková | FOTO: Tomáš Třeštík (DonArt Production)

Promlčeno: Barevně nasvícený Karel Roden a Tomáš Třeštík za foťákem

Podívejte se, jak vznikal oficiální plakát k novému českému celovečernímu filmu

Umění
Rubrika Umění PressPort Magazínu se snaží zprostředkovat věci, které unikají hlavnímu mediálnímu proudu.

Jak jsme již informovali, v prvním čtvrtletí příštího roku se do kin chystá snímek Promlčeno režiséra a scénáristy Roberta Sedláčka (Jan Palach či Rodina je základ státu). Podívejte se, jak vznikal oficiální plakát k tomuto novému českému filmu.

V ústředních rolích se představí Karel Roden, Barbora Bočková či Igor Bareš, kteří na nás pohlížejí i z filmového plakátu, který aktuálně tvůrci odhalili. Autorem fotografií je známý fotograf Tomáš Třeštík. Díky zákulisnímu videu navíc můžeme nahlédnout i pod pokličku a podívat se do studia, kde snímky vznikaly.

„Ta kreativa byla dost odvážná. Nešli jsme úplně klasickou cestou, jakou se fotí plakáty. Je to barevně svícený, ta kompozice je zajímavá, takže se mi o tom hezky přemýšlelo a bavilo mě to připravovat. A samozřejmě když člověk fotí takhle zásadní herce, tak je z toho trošku nervózní,“ uvedl Třeštík.

„Od produkce jsem dostal nabídku napsat a zrežírovat film, jehož téma je mi vlastní. Témata, na kterých pracuji, si pečlivě vybírám, zde jsem neváhal ani minutu,“ prozradil nato režisér Sedláček.

Vina, trest a pomsta, přesně tím se zabývá příběh filmu. Do okamžiku, kdy zločiny z minulosti budou promlčeny, zbývají poslední hodiny. Hrdinové příběhu proto musí najít odpověď na otázku, zda tam, kde končí zákon, může přijít pomsta. Mohou odhalená tajemství postav změnit nebo zničit jejich životy?

Promlčeno: Barevně nasvícený Karel Roden a Tomáš Třeštík za foťákem
Hodnocení čtenářů1 Hlas
92
92
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.