Nyní čtete
Prorektor policejní akademie prý skončil. Někteří bývalí zaměstnanci obdrželi předžalobní výzvy
 
 
Prohlédněte si galerii

Podle zjištěných informací někteří pedagogové policejní akademie (již bývalí) obdrželi z rektorátu této státní vysoké školy předžalobní výzvy. Důvodem má být, že měli údajně poskytovat informace Odborové alianci integrovaného záchranného systému (OA IZS). Ta napadla udělování profesních titulů MBA na půdě školy, a to i prostřednictvím sdělovacích prostředků. Současně měl být nečekaně odvolán prorektor pro vnější vztahy a zahraniční styky František Hřebík.

Informace ppmagazínu.com poskytla zmíněná aliance. Konec prorektora jsme ověřovali u tří tamních pedagogů; Hřebíkovo odvolání potvrdili.

„Předžalobní výzvy ze strany vedení Policejní akademie ČR a další kroky prováděné uvnitř akademie považuji za vrchol totálního zoufalství,“ sdělila představitelka aliance Petra Lhotáková.

„Ve svých předžalobních výzvách nejen rektor akademie Josef Salač,“ dodává žena, „osočuje své již bývalé zaměstnance ze skutečností, které si leda naivně vybájil, avšak neprokáže je. Zejména tu skutečnost, že mou osobu propojuje s lidmi, které vůbec neznám. Oni do této doby neznali mě. Takto se chová vedení státní školy pod ministerstvem vnitra?“

Prezidium: Akademie nepochybila

Na rozdíl od kritické aliance podle policejního prezidia škola v udělování titulů MBA (policejní manažeři je podle MF DNES získali za 13 dní, pozn. red.) nepochybila. V písemnosti, kterou má redakce ppmagazínu.com k dispozici, to uvádí ředitel kanceláře policejního prezidenta Miloš Bednařík.

Nemáme žádné poznatky, že se Policejní akademie České republiky v Praze dopustila pochybení.
POLICEJNÍ PREZIDIUM

„Vypisování kurzů Policejní akademií České republiky v Praze a udělování titulů je záležitostí Policejní akademie České republiky v Praze, která tak činí podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů, a do které není Policie České republiky oprávněna jakýmkoliv způsobem zasahovat. Předmětnou záležitostí jsme se přesto zabývali a nemáme žádné poznatky, že se Policejní akademie České republiky v Praze dopustila pochybení,“ uvádí Bednařík.

Také čtěte

Kromě předžalobních výzev, kde policejní akademie požaduje v součtu mnohamiliónové odškodnění kvůli poškození dobrého jména školy, instituce žádné podrobnější veřejné prohlášení (které bychom samozřejmě rádi publikovali) neposkytla.

Publikovala na webu pouze krátkou tiskovou zprávu, ve které mj. uvedla: „Vedení policejní akademie se důrazně ohrazuje proti dezinformacím a nepravdivým tvrzením, týkajících se kurzu MBA a udělení titulů MBA některým krajským policejním ředitelům, která jsou zveřejňována a šířena některými médii. Zveřejňování těchto lživých informací vnímáme jako mediální útok s cílem poškodit dobré jméno policejní akademie a pověst některých krajských policejních ředitelů.“

⇣ Psali jsme k tématu (všechny vydané články):

Projekt: „Rychlostudium“ MBA policejních funkcionářů

⇣ Psali jsme k tématu (všechny vydané články):
Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
0
2/Dobré
0
3/Průměr
0
4/Nic moc
0
5/Katastrofa
0
5 komentářů
  • Protože jsem dostal opakovaně možnost se vyjádřit, několik možností jsem ignoroval, ale nyní bych chtěl svůj příspěvek rozšířit o žádost na ty, co se vyjadřují a reagují, aby používali slušné výrazy. Jsme mezi lidma, i když policistama. Tím se nic nemění. Nebo si myslíte, že jinde a v jiných oblastech to je jinak?

  • Co takhle pozvat dotčené manažery z PA ČR do nějakého živě vysílaného televizního pořadu s možností dotazů občanů i s internetu. On půlhodinový rozhovor s dotyčnými by nejlépe odhalil jeho pravé manažerské kompetence. Nebránil bych se o také přizvání jiných bezpečnostních funkcionářů stejné úrovně, co “MBA” získali jinde než u vnitra, přeci jenom tady máme obecně dva úhly pohledu, jsou totiž skuteční studenti a studenti ( vážení krajští funkcionáři). Do takového pořadu měl být taktéž pozván i pan rektor, aby vysvětlil proč dopředu nebylo avizováno, že to běžné rezortní školení následně plynule přejde ve studium MBA, možná by pak daleko dříve z této prekérní situace vyvodil osobní zodpovědnost.

  • Bohužel ti co MBA opravdu studovali teď budou bráni jako ta pakáž z akady. Udělali z toto fizlackou kadetku ze které je slušným poldum na blití.

  • Hrebik se jmenuje Franta, ale jinak dobrý. Nenechte se tím hnojem jménem Salac, Bajura a spol. otrávit. Na tenhle dobytek jednou dojde. Oni se na ne za chvíli vyhláškou i to co jim za 13 dni dali MBA.

  • Já už bych do toho nijak nezasahoval. Kdo pochybil, odstoupí podle vzoru náčelníka PA a ostatní ať žijí svůj život bez zásahu zvenčí. Ono to časem vykrystalizuje samo. A už vůbec bych se nezabýval karikaturami kohokoliv. Ono se vlastně tak nic světoborného nestalo.

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru