Nyní čtete
Prus: Nejprve přišli policisté s nestandardními nabídkami. Měl jsem zaplatit tři miliony, aby mě pustili z udičky

Prus: Nejprve přišli policisté s nestandardními nabídkami. Měl jsem zaplatit tři miliony, aby mě pustili z udičky

  • Z části svých obvinění byl Radomír Prus u soudu pravomocně očištěn. Část jeho kauzy je však zatím stále otevřená, žaloba Pruse viní z dotačního podvodu.

Technologie pro průmyslovou výrobu unikátní české baterie HE3DA, jejímž autorem je technik Jan Procházka, má dodávat skupina Excelsior Group. Její zakladatel je Radomír Prus (1978), bohumínský podnikatel a čtyřicátník s dramatickým příběhem.

„Je to projekt baterek. Já jsem víceméně technolog. Dá se říci technologický podnikatel, který podniká s intuicí. Takže kromě toho, že věcem technicky rozumím do hloubky, ať už jsou jakékoli, většinou jsem byl v začátcích vždy u něčeho inovativního. Takto jsem po dvaceti letech došel k Honzovi Procházkovi, jednomu z našich nejslavnějších vědců ve světě, který byl dokonce oceněn americkým senátem. A ten je autorem tohoto patentu a vynálezu,“ říká Radomír Prus (42), hlavní investor do vývoje baterie HE3DA a do továrny na její výrobu.

Má za sebou grandiózní vzestup i nečekaný pád své průmyslové skupiny Exelsior. Prusova první podnikatelská aktivita, skupina Exelsior Group, měla v době největší slávy kolem roku 2012 obrat půldruhé miliardy korun. V Česku a Polsku měla sedm továren – závody na výrobu plastových obalů a na recyklaci plastu, dvě mlékárny. A k tomu tiskárnu v Bratislavě. Vzestup impéria ale zastavily policejní razie a obvinění společníků z úvěrových a dotačních podvodů v roce 2013. Pruse policie stíhala tři roky jako uprchlého, protože v době policejního zásahu byl na dovolené na Seychelech.

„My jsme se seznámili s Honzou Procházkou v době mého azylu na Seychelech. Tam jsme se skamarádili. Investoval jsem do toho poslední finance,“ dodává Radomír Prus v pořadu XTV.

Také čtěte

Vrátil se po zrušení mezinárodního zatykače, aby dobrovolně předstoupil před soud. Ten pak už před třemi lety konstatoval, že se policie vůči němu chovala nestandardně. Z části svých obvinění byl Prus u soudu pravomocně očištěn. Sám Radomír Prus tvrdí, že se stal obětí vydírání a cílem úřednicko policejně justiční mafie. A že svou nevinu s konečnou platností dokáže.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
1
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
1
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru