Putinova dcera: akrobatka, co metá salta, plachtí a skáče jako cirkusačka

O soukromí Vladimira Putina se neví. To se ale minulý čtvrtek změnilo: v ruské televizi se objevila údajná Putinova dcera – Katerina Tichonovová, šéfka jednoho z vědeckých institutů.

Tichonovová je dlouhodobě mnohými považována za dceru ruského prezidenta, ačkoliv on sám to nikdy nepřiznal. Putin tají identitu rodinných příšlušníků. „Je to velký den u nás v Byzanci,“ napsal ironicky na Facebook jeden z příslušníků politické opozice. 

Pořad měl podle New York Times ukázat Tichonovovou jako vůdčí osobnost ruské vědy. V době, kdy Putinova obliba mezi lidmi klesá, se podle expertů prezident snaží ukázat, že nejde jen „o Putina sedícího v Kremlu, ale i o jeho rodinu, která se snaží vybudovat lepší Rusko“.

Málokdo také ví, že Tichonovová je tanečnicí akrobatického rokenrolu, poněkud gymnastického tance, a to v nejvyšší kategorii A. Účastnila se i mistrovství světa.

BIO

Nyní dvaatřicetiletá Putinova údajná nejmladší dcera se narodila jako Jekatěrina Putinová v Německu, kde byl její otec na misi jako špión. Její matka Ludmila v podstatě zmizela z veřejného prostoru během Putinova mandátu. Putinovi se rozvedli v roce 2013 a Ludmila se údajně už znovu vdala.

Ekaterina Tikhonova

FOTO: youtube.com & East News/Rex Shutterstock

Manželství Tichonovové s ruským oligarchou Kirillem Šamalovem bylo nařčeno ze střetu zájmů především proto, že ruský státní penzijní fond půjčil velmi výhodně 1,75 miliardy dolarů firmě Sibur, ve které byl Šamalov spoluvlastníkem.

Kreml odmítl již několikrát komentovat identitu Tichonovové, kterou agentura Reuters označila v roce 2015 za dceru ruského prezidenta. Podle Reuters přijala Putinova dcera jiné jméno. Putin sám ve svém prohlášení vysvětlil, že se snaží držet identitu svých dcer v tajnosti zejména proto, aby měla jeho vnoučata „naprosto normální život, jako všichni ostatní.“

Profilový obrázek
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Nejnovější | vše >>

Czech CS English EN