Reakce na článek paní Barbory Janákové

Deník N, nově vzniklá česká „obdoba“, „klon“ špičkového a nezávislého slovenského periodika (tu se vyplatí nejen číst, ale i podporovat; míněn je slovenský Denník N), publikoval článek paní Barbory Janákové s titulkem: Exnovinář Přibil vydal „výbušnou výpověď“ o Čapím hnízdě, řeší ji poslanci. Ani jsme s ním nemluvili, tvrdí citovaní policisté.

Text ppmagazínu.com, který paní Janáková reflektuje ve svém příspěvku, vychází z řádně zaevidovaného podnětu – listiny, kterou dotyční policisté podali (v době, kdy byl podán, byl ještě pan Procházka vyšetřovatelem). Tento podnět má číslo jednací a zaevidován byl ředitelem pražské policie.

Za 1) disponujeme písemným souhlasem dotyčných policistů prostřednictvím jejich zmocněnce (v článku tuto informaci uvádíme). Souhlasem, že je můžeme v souvislosti s daným podnětem citovat. Paní Janáková nevzala tuto skutečnost nikterak v potaz, jakkoli jsme jí písemný souhlas nabízeli k nahlédnutí. Neměla zájem.

Za 2) jsme inkriminovanou část podnětu zveřejnili.

Čili v kontaktu byl ppmagazín.com se zmocněncem vyšetřovatelů a poté také s citovaným policistou Janouškem a dalšími. Tuto informaci jsme čtenářům také poskytli.

Článek, který publikovala paní Barbora Janáková, vyznívá však tak, že si pp_magazín všechno vymyslel. Zmocněnec policistů (paní Petra Lhotáková) do redakce českého Deníku N. zaslal své stanovisko s žádostí o omluvu. Současně paní Lhotáková reagovala (poněkud emotivně) na článek paní Barbory Janákové na svém Facebooku.

Podtrženo sečteno:

  1. Za svými slovy si stojíme.
  2. Zpravidla vyžadujeme souhlas s publikováním, a to písemnou formou. V případě výpovědí citovaných osob ověřujeme, že jde skutečně o jejich vyjádření; obsah výpovědí zásadně neměníme (vyjma drobných stylistických úprav).
  3. Důsledně oslovujeme protistrany; pakliže se však nechtějí vyjádřit (v tomto případě státní zástupce), respektujeme to.
  4. Uváděné citace pokaždé autorizujeme.

Co se týká tuzemských sdělovacích prostředků či redaktorů, ať už jakýchkoli, jejich práci v našem magazínu neplánujeme hodnotit až na články, které se dotýkají práce naší. To je i tento případ.

Osobně proti paní Barboře Janákové nic nemáme, její text a titulek však pokládáme za ukázku zkreslené, ne-li manipulativní či odbyté novinářské práce. Český Deník N jsme požádali prostřednictvím kontaktní e-mailové adresy o zveřejnění této reakce.

Doplnění

Redakce českého Deníku N reagovala zamítavě s tím, „že za normálních okolností by se článkem nijak nezabývali. Nato editor domácí rubriky dodal: „Bohužel díky (má být kvůli, pozn.) poslancům bezpečnostního výboru se z něj stalo téma.“

Profilový obrázek
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

2 komentáře
  1. Čapí hnízdo, Přibil, Česká policie a já nevím co ještě … ale proč jste proboha k tomu článku připojili fotku Renée Zellweger bez filmového nalíčení, tedy v civilu??

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Nejnovější | vše >>

Czech CS English EN