KOLÁŽ: PressPort magazín

Rekord: Británie za den naočkovala přes 840 tisíc lidí, 27 osob za vteřinu

Za poslední tři dny bylo naočkováno 2,2 miliónu lidí

Zdravotnictví
Rubrika Zdravotnictví PressPort Magazínu se zabývá jak systémovými změnami, tak ryze zdravotnickými tématy.

V Británii dostalo v sobotu očkování proti covidu-19 přes 844 000 lidí, což je dosud nejvyšší počet vakcín aplikovaných za jediný den. Rekord země pokořila už třetí den v řadě a šéf národního zdravotnického systému NHS v Anglii Simon Stevens uvedl, že takové množství vakcín odpovídá rychlosti 27 očkovaných za vteřinu. Úřady zároveň informovaly, že za poslední den zemřelo 33 pacientů s covidem-19, což je nejméně od začátku října.

„Chci vyjádřit obrovské díky všem zainteresovaným a prosím, přijďte si pro vakcínu, až dostanete pozvánku,“ napsal na twitteru premiér Boris Johnson.

Už v pátek podle britského ministerstva zdravotnictví bylo množství aplikovaných vakcín rekordní – očkování za den dostalo na 711 000 lidí. Za poslední tři dny bylo naočkováno 2,2 miliónu lidí. Celkem už dostala v Británii alespoň první dávku vakcíny více než polovina dospělé populace – zhruba 27,6 miliónu lidí.

Epidemická situace ve Spojeném království se v poslední době podstatně zlepšila. Za uplynulý den hlásí země 33 úmrtí, ještě v lednu a v únoru přitom denní bilance obětí šplhaly přes tisícovku. Nakažených za den přibylo něco přes 5000.

Celkem se v Británii, která má 66 miliónů obyvatel, virem SARS-CoV-2 nakazilo přes 4,3 miliónu lidí, 126 155 z nich zemřelo.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME

Rekord: Británie za den naočkovala přes 840 tisíc lidí, 27 osob za vteřinu
Hodnocení čtenářů1 Hlas
100
100
Redakce

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.