SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Pečivo | FOTO. archiv Pressport Magazínu

Rok a půl za krádež pěti housek. Reakce? Šílenství!

Jelínek, Zídek, Kalousek, Rouček a další

Hodnocení čtenářů1 Hlasování
91
91

Je to neadekvátní trest, nejde o rabování, říká Jiří Jelínek, vedoucí Katedry trestního práva Právnické fakulty UK, o pravomocném odsouzení k vězení kvůli krádeži pěti housek. Přečtěte si další reakce ať už od lidí veřejně působících, anebo občanů, kteří debatují na sítích.

Pokud stát umožňuje, aby jedni kradli beztrestně miliony, a bezdomovci dá rok a půl natvrdo za krádež pěti housek, tak je to špatný stát, z kterého je mi nanic. Po třiceti letech budování demokracie jsme někde v 19. století. Ještě k tomu dnešnímu zločinu a trestu. Daňové poplatníky vyjde pobyt ve vězení zloděje housek za 60 Kč na 600 000 Kč. Když už někdo odmítá morální argumenty a šermuje tím, že to byl recidivista, možná že by na něj mohlo toto číslo trochu zapůsobit.

Petr Zídek

Za pět ukradených housek 1,5 roku natvrdo. Za pět ukradených miliard na rouškách a respirátorech nebude potrestaný nikdo, jsem si jist. To je naše dnešní spravedlnost v praxi. Ztrácím motivaci, neb lidu se to líbí…

Miroslav Kalousek

Dát bezdomovci za krádež 5 housek z hladu 1,5 roku natvrdo vězení je naprostá bezcitná ubohost…! Tímto způsobem se nepomůže ani potrestanému, ani se mezi lidmi nevynutí větší úcta k právu!

Libor Rouček

Jeho obhájkyně uvedla, že kradl, protože měl hlad a jednal z existenčních důvodů. V minulosti byl za obdobný čin trestán a v době nového trestného činu byl v podmínce. Zatímco se v naší zemi vesele a beztrestně porušují zákony, normální lidi dostanou 1,5 roku natvrdo za krádež pěti housek či 6 let natvrdo za pěstování pár rostlin konopí! Krást se samozřejmě nemá a v žádném případě tím neobhajuji zlodějíčka, nejsem ani advokát, ani soudce, ale sorry jako, ten trest mi přijde nespravedlivý.

Robin Suchánek | zkráceno

Toto je mravně odporné a bohužel velmi dobře vypovídající o stavu části české justice. Podobně jako politika není technika moci, není soudnictví technika naplňování paragrafů. Chápat, co je spravedlnost, to chce citlivost, intelekt a kultivované svědomí.

Dalibor Špok

Rok a půl za krádež pěti housek. Reakce? Šílenství!
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
91
91

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Covid v Česku opět sílí: Ve středu přibylo 134 nakažených