Nyní čtete
Rusko-turecké hlídky v Idlibu opět nevydržely, příměří v syrské provincii by mohlo zkolabovat

Rusko-turecké hlídky v Idlibu opět nevydržely, příměří v syrské provincii by mohlo zkolabovat

Rusko-turecké hlídky v Idlibu opět nevydržely, příměří v syrské provincii by mohlo zkolabovat

Klid zbraní v syrské provincii Idlib je v ohrožení. Domluvené rusko-turecké hlídky musely kvůli odporu místních lidí opět přerušit činnost. Na frontové linii tak proti sobě stojí vládní síly, povstalci i džihádisté a své zájmy tu vojensky prosazuje Moskva i Ankara. V sázce je osud skoro milionu uprchlíků.

Společné rusko-turecké patroly ani napodruhé nedokončily kvůli bezpečnostním rizikům svůj úkol. Poprvé zablokovalo místní obyvatelstvo trasy konvoje před týdnem. „Lidé nechávají projet turecké hlídky, ale blokují průjezd těch ruských,“ dodal velitel syrské povstalecké armády Osáma Rahal.

Provincie Idlib přitom zůstává hlavní nedořešenou otázkou syrského konfliktu. „Má to symbolický význam. Tohle je poslední stadium. Když to tady skončí, tak je konec války, konec revoluce, konec povstání. Konec příběhu,“ vysvětluje význam Idlibu orientalista a vicerektor Telavivské univerzity Ejal Zisser.

Nejde jen o symboliku, ale také o ekonomiku. Dokud nebude Idlib zpacifikován, nemůže vláda v Damašku plně otevřít dálnici číslo čtyři, která je strategickou tepnou mezi Aleppem na severu a Latákií na pobřeží.

Také čtěte
Nezatěžujte rodiče, procvičujte, vzkazuje ministr Plaga učitelům

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru