Petr Pavel | ILUSTRACE: PPM

Sametový kýč: Pavlovi mohou prohrát volby jenom jeho podporovatelé

Věřím, že mnozí z nás, kteří chtěli Petra Pavla podpořit, jsou konsternováni bezduchými slogany, které zakrývají pravdu.

Jestli něco prohraje generálu Pavlovi volby, v nichž má podle všech prognóz téměř jisté vítězství, budou to jeho podporovatelé.

Politika
Analytická rubrika Politika. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálně.

Samotná kampaň, vytvořená jeho marketingovým týmem, je vedena velmi profesionálně. Problém tkví v lidech, kteří vyjadřují generálovi podporu, a to způsobem zcela kontraproduktivním.

Na Petra Pavla se v posledních dnech upnuly zprofanované osobnosti naší kulturní a umělecké scény, které dokážou publikum zahltit srdíčkovým havlovským kýčem a přímo ho dusit přívalem Pravdy a Lásky.

Ve svém svatém nadšení se podporovatelé generála dopouštějí nepěkných faulů, hrubě nadávají těm, kdo jejich kandidáta nevolí, vysmívají se venkovanům a chudým, a dokonce prý došlo k tomu, že protikandidát se nedostal na setkání s voliči, protože mu jeho odpůrci zablokovali ulici.

Sametový kýč ovšem, pokud mohu pozorovat, oslovuje v dnešní době čím dál méně lidí, protože kontrast mezi tím, za co jsme zvonili klíči, a současnou realitou je příliš velký. V hluku hesel navíc zaniká, že Petr Pavel stál přece na té druhé straně, na straně totalitního režimu, z titulu svého postavení odhodlaný jej bránit, bude-li třeba.

(Kupodivu zatím jediný z té éry, kdo je schopen absurdní situaci veřejně reflektovat, je Michael Kocáb, který poukázal na to, že distanc od minulosti je v případě obou kandidátů účelový.)

Věřím, že mnozí z nás, kteří chtěli Petra Pavla podpořit, jsou konsternováni bezduchými slogany, které zakrývají pravdu, a bizarními reminiscencemi na listopad 1989, od jehož podstaty se nynější volbou nutně vzdálíme, namísto abychom se k ní vraceli.

Není to chyba Petra Pavla, je to chyba jeho okolí. Generál tomu jen nedokáže čelit.

Nechal se obstoupit lidmi, kteří svým favoritům volby neomylně prohrávají. V bublině svých podporovatelů přesvědčuje přesvědčené a odrazuje nerozhodnuté.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Sametový kýč: Pavlovi mohou prohrát volby jenom jeho podporovatelé
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.