Nyní čtete
Schillerová: Petříček přišel s plachtou požadavků, Toman s argumenty. Proto dostane miliardu i na boj s kůrovcem

Schillerová: Petříček přišel s plachtou požadavků, Toman s argumenty. Proto dostane miliardu i na boj s kůrovcem

  • „Ministrovi Petříčkovi jsem prokázala, že je schopen si zaplatit celou řadu požadavků sám z rezortních peněz neutracených v minulosti. To je víc jak miliarda,“ říká ministryně financí Alena Schillerová (ANO)

Zajímá vás, jak probíhají vypjatá vyjednávání o státním rozpočtu na příští rok? Se kterými ministry se dohodla? Proč ostrouhal šéf rezortu zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a na co použije ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) miliardu navíc? Na našem partnerském webu XTV.cz o tom hovoří ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Šéf ČSSD Jan Hamáček napsal premiérovi Andreji Babišovi (ANO) dopis kvůli penězům, které podle něj chybí v rozpočtu na příští rok resortům patřícím právě jeho straně. I přesto, že ministryně financí Alena Schillerová (ANO) nechce zvyšovat navržený 40 miliardový schodek, zůstává optimistická. Věří, že rozpočet, který sestaví, bude regulérně schválen.

„Vídím to pozitivně a věřím, že náš koaliční partner bude natolik zodpovědný, že se domluvíme,“ uvádí ministryně financí Alena Schillerová.

Vysvětluje, proč ministr zahraničí ostrouhal, když si místo požadovaného navýšení svého rezortu o 1,5 miliardy odnesl po dvou a půl hodinovém jednání jen 253 milionů.

Celý pořad zde.

„Pan ministr přišel s velkou plachtou požadavků, s velkým papírem, kde měl zpracované jednotlivé položky. Prokázala jsem, že je schopen si zaplatit sám celou řadu požadavků z rezortních peněz neutracených v minulých letech. Z takzvaných nespotřebovaných nároků. To je více jak miliarda,“ upozorňuje ministryně.

Také čtěte

Potřebnější je podle ní například boj proti setrvávajícímu suchu anebo kůrovcové kalamitě.

„Jsem domluvená také s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, který získal navíc miliardu. Přišel s jasnými argumenty, ať už je to boj s kůrovcem, obnova lesů či příprava vodních nádrží, které mají zadržovat vodu,“ konstatuje Schillerová.

Na peníze se mohou dále těšit třeba i hasiči, kterým Schillerová přispěje mimo jiné na výškovou techniku.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru