Šéf GIBS má problém: jeho příbuzná veřejně schválila střílení do migrantů

LOUNY – Nový šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radim Dragoun čelí problému. Jeho blízká příbuzná (že jde s velkou pravděpodobností o rodinného příslušníka, vychází ze zjištění níže) na sociální síti Facebook schvalovala střílení do migrantů. „Já nebudu nic komentovat,“ uvedla Dragounová. Jde nejspíš o Dragounovu choť.

Co prostřednictvím sociální sítě sdělila? „Který politik udělá konečně jasnou tečku za tímto vším svinstvem, kdy konečně zvednou zbraně, co ještě pár měsíců budou mít, a ochrání svoje ženy a děti? A nebudou čekat na další zrůdnosti, co se nám můžou stát?“

Těmito slovy žena jménem Monika Dragounová veřejně zareagovala na příspěvek místopředsedy SPD Radima Fialy: „Na násilný pokus překonat hranici je jediná odpověď suverénní země, a tou je rozkaz k palbě.“

Dragounová žije v Lounech. V Lounech pak žije i donedávna vedoucí lounských státních zástupců Roman Dragoun. Při vyhledání jména Moniky Dragounové v Lounech lze na internetu zjistit, že žena stejného jména provozuje živnost fyzioterapeutické služby a rehabilitace. A na facebookovém profilu Dragounové bylo možné nalézt poděkování pacientům z roku 2014. Adresa živnosti Moniky Dragounové se též shoduje s domem, jehož majitelem je nový ředitel GIBS.

 „Neznám vás, proto s vámi o tom nechci mluvit,“ konstatovala žena.

Aféra připomíná chování jiné manželky významného funkcionáře, tentokrát někdejší českého velvyslance Karla Borůvky. Borůvka je přesvědčen, že jeho konec na ambasádě ve Švýcarsku byl neférovou odvetou za veřejnou i neveřejnou komunikaci jeho manželky. Ta se v minulosti nevybíravě vyjadřovala mimo jiné na adresu exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD).

Za podobné projevy nesnášenlivosti musí obvykle lidé skončit v zaměstnání. Facebook, Twitter nebo internet obecně nejsou hospoda, abyste tam mohli zveřejňovat všechny své názory. „Cokoli se tam objeví v souvislosti s vámi, může někdo nepovolaný vidět a použít proti vám,“ upozorňuje psychiatrička Alexandra Trefilová.

Profilový obrázek
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Czech CS English EN