Nyní čtete
Šéf pražské záchranky: Je to kontakt s neviditelným nepřítelem. Je to nový virus

Šéf pražské záchranky: Je to kontakt s neviditelným nepřítelem. Je to nový virus

  • „Situace není jednoduchá. Musíme být racionální a spolupracovat, jenom tak můžeme vyhrát.“ – míní šéf pražské záchranky Petr Kolouch.

Jak vnímá problematiku koronaviru a je na místě panika, která zavládla nejenom mezi občany? Jsou podle šéfa pražské záchranky Petra Koloucha podobná čísla u chřipkové epidemie, co se týká závažných potíží a komplikací u onemocnění COVID-19? A když dostane člověk teplotu, co má konkrétně nyní dělat?

„Panika je vždycky špatně, protože zatlačuje racionalitu do pozadí. A v tuto chvíli můžeme společně nad virem vyhrát pouze tehdy, pokud budeme racionální a budeme spolupracovat. Ta situace není jednoduchá. Je to kontakt s neviditelným nepřítelem. Je to nový virus. Ale všechny orgány, které jsou za to zodpovědné ať už na rozhraní státu, anebo na rozhraní kraje, tak dělají všechny kroky k tomu, abychom udrželi epidemii na uzdě,“ říká v XTV (celý pořad zde) šéf pražské záchranky Petr Kolouch.

„Dobrá zpráva je, že osmdesát procent pacientů – ať už ta celková čísla budou jakkoli vysoká – projde tímto onemocněním jako kteroukoli jinou virózou a nijak to jejich zdravotní stav závažně nepoškodí. Těch dvacet procent bude vyžadovat hospitalizaci nebo nemocniční ošetření. A okolo tří, maximálně pěti procent, půjde o stavy závažné, kde může dojít i k úmrtí.“ – dodává šéf pražské záchranky Petr Kolouch.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru