Nyní čtete
Šéf Ústavu nezávislé žurnalistiky působil v radničním časopisu. Jeho žena pochybně fakturovala Praze 5 statisíce korun

Reklama

Šéf Ústavu nezávislé žurnalistiky působil v radničním časopisu. Jeho žena pochybně fakturovala Praze 5 statisíce korun

  • Uspěje podle zástupce šéfredaktora PL Radima Panenky výzva senátora Drahoše, aby firmy neinzerovaly na takzvaných dezinformačních webech?

Podle jedněch jsou Parlamentní listy dezinformační a problematický web, podle jiných naopak jedno z nejdůvěryhodnějších českých médií.

Kdo a jak určuje, který web je důvěryhodný a který naopak ne? Jakou roli v souboji webů a sociálních sítí hrají soukromé zájmy a jakou opravdu upřímná obava o osud naší demokracie? A co se děje na zahraničních cestách prezidenta Miloše Zemana?

Čeští zákonodárci oslovili americký kongres v duchu, aby omezil dezinformace na sociálních sítích, například na Facebooku. „Upřímně řečeno si neumím představit, že by uspěli. Nikde jsem nenalezl způsob, jakým by měly nadnárodní společnosti zabránit v šíření dezinformací. Nejsem si jistý, jestli ta skupinka českých zákonodárců tento způsob skutečně navrhuje. A nedovedu si představit, jak by to mělo vypadat,“ konstatuje představitel Parlamentních listů Radim Panenka.

Celý pořad (rozhovor s p. Panenkou) sledujte zde.

Také čtěte

„Obecně nemám rád jakékoli nálepkování. A jestli někdo záměrně, nebo nezáměrně píše nesmysly, je to jeho věc, vypovídá to o těchto lidech, o jejich projektech. Aby nějaké instituce někoho autoritativně označovali, že ten je špatný, to se mně vůbec nelíbí – takový přístup,“ dodává představitel Parlamentních listů Radim Panenka.

Klady

Jak se Vám líbí Parlamentní listy?

Je to dezinformační médium?

Zápory
Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru