SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Václav Klaus | ILUSTRACE: PressPort magazín

Šéfka Trikolóry: Byla jsem si téměř jistá, že se Václav Klaus neumí vzdávat

Necítím se být zrazena, je mi líto, že to přišlo v tuto chvíli, dodává politička k odchodu Klause z politiky

Sponzorováno
Podcasty
Nemáte čas nebo náladu číst? Poslouchejte. Rubrika Podcasty PressPort Magazínu sestává zejména z diskuzních pořadů našich partnerů, spolupracovníků, ale i redaktorů.

Zuzana Majerová Zahradníková – původním povoláním tlumočnice a překladatelka – působí od října 2017 jako poslankyně. Je bývalou členkou ODS. Od září 2019 zastávala funkci první místopředsedkyní hnutí Trikolóra, od března 2021 je pověřená jeho vedením. Zlobí se na Václava Klause ml., po němž Trikolóru převzala, když nečekaně ohlásil odchod z politiky?

„To je příliš silný výraz. Sice dokážu být rázná, ale neumím se moc zlobit. Je mi to líto. Mám z toho smíšené pocity,“ říká úvodem. Nato podotýká: „Je to lítost. Chvílemi je to pocit zmaru, protože tomu nerozumím. A když něčemu nerozumím, tak nad tím samozřejmě přemýšlím. Takže jde celkově o neporozumění… Jestli jsem se domnívala – krom toho, že máme s Václavem společné názory –, že máme i něco dalšího společného – a v tom jsem si byla téměř jistá –, tak jsem si myslela, že ani jeden z nás se neumí vzdávat. V tu chvíli to bylo pro mě zklamání.“

Je to zrada? I na tuto otázku odpovídá Zuzana Majerová Zahradníková, která dle svých slov o odchodu Václava Klause ml. nic předem netušila: „Václav ví sám nejlépe, jak mu je. Já jsem vnímala už delší dobu… Ale ne, necítím se být zrazena, je mi líto, že to přišlo v tuto chvíli. My jsme šli za myšlenkami. Ty přece zůstávají stále dál. Ty se nemění.“

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Šéfka Trikolóry: Byla jsem si téměř jistá, že se Václav Klaus neumí vzdávat
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
53
53

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Pentagon zveřejnil nahrávky UFO