Sexuoložka Renáta Androvičová | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Sexuoložka Renáta Androvičová: O sexu ze všech stran a „hloubš“

Renáta Androvičová absolvovala magisterské studium psychologie se státnicí z klinické psychopatologie a drží doktorát v oboru neurovědy

Rozhovor
Rubrika Rozhovor PressPort Magazínu přináší rozhovory se zajímavými osobnostmi, které mají co říct, nezávisle na jejich politické orientaci.

Podívejte se na speciál o sexu s brilantní sexuoložkou a spolupracovnicí naší redakce Renátou Androvičovou z Národního ústavu duševního zdraví, která zkoumá mozky sexuálních násilníků.

Renáta Androvičová absolvovala magisterské studium psychologie se státnicí z klinické psychopatologie a drží doktorát v oboru neurovědy. V doktorské práci se věnovala vztahu mezi endokanabinoidovým systémem v mozku, užíváním kanabis a lidskou sexualitou.

Jejím nynějším hlavním odborným zájmem je experimentální sexuologie se speciálním zaměřením na forenzní populace (pachatelé, znásilnění a sexuální zneužití). Při práci využívá psychofyziologické metody jako např. zobrazování mozku pomocí MRI a penilní plethysmografii a také psychologické metody jako například anamnestické interview či dotazníky. Zajímají ji rovněž možnosti využití virtuální reality, AI a telemedicíny v sexuologii.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
BOX UNIVERSÁLNÍ
Sexuoložka Renáta Androvičová: O sexu ze všech stran a „hloubš“
Hodnocení čtenářů3 Hlasy
82
Redakce