SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
Foto: V Českém Švýcarsku shořely dvě historické chaty. Nenahraditelné, říká šéf parku
FOTO: ČTK

Shořely dvě historické chaty v Českém Švýcarsku

V Národním parku České Švýcarsko shořely dvě historické chaty Na Tokáni. V lesích u Rynartic na Děčínsku zasahovalo 16 hasičských jednotek i vrtulník, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu.

Požár objevili revírníci parku v pátek ráno. „Vyrazili do lesa, protože z něj viděli stoupat kouř. Hledali původně lesní požár a zjistili, že hoří dvě chaty, které donedávna sloužily jako ubytovací a restaurační zařízení,“ řekl mluvčí parku Tomáš Salov.

Okamžitě dorazilo množství hasičů. „K požáru dvou chat a lesního porostu v Rynarticích – Na Tokáni přijelo šestnáct hasičských jednotek. Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu. Na místě pomáhal i vrtulník s hasicím vakem,“ informoval mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Ani jednu ze dvou hořících chat se však zachránit nepodařilo. „V tuto chvíli jsou prakticky úplně vyhořelé,“ sdělil po deváté hodině ráno Aktuálně.cz mluvčí parku Salov.

Místo zvané Na Tokáni je oblíbeným cílem turistů v Českém Švýcarsku. Název dostalo podle srubů pro lovce tetřevů. Bývalá hájovna a skupina přilehlých srubů byly postaveny v alpském stylu rodem Kinských. Celkem jde o šest staveb, které se později staly kulturní památkou, dvě chaty shořely.

Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
HIV: vědci objevili nový kmen. A smrt nejstaršího pacienta. Bylo mu 100 let