Nyní čtete
Lékaři si v New Yorku dělají obleky i z pytlů na odpadky, v ulicích jsou provizorní márnice

Lékaři si v New Yorku dělají obleky i z pytlů na odpadky, v ulicích jsou provizorní márnice

‚Situace je zoufalá.’ Lékaři si v New Yorku dělají obleky i z pytlů na odpadky, v ulicích jsou provizorní márnice | Svět | Lidovky.cz
Stát New York se ocitl v krizi. Nemocnice jsou přeplněné pacienty, chybí jim potřebné ventilátory a v ulicích se objevují provizorní márnice. Stát má nejvíce případů nákazy novým typem koronaviru v USA. Pomoc od federální vlády přitom nepřichází v dostatečné míře.

„Chci, aby lidé věděli, že situace je špatná. Lidé umírají, nemáme přístroje a ochranné pomůcky, které potřebujeme na pohotovosti a v nemocnici, abychom se o pacienty postarali. Je to opravdu těžké,“ řekla ve zpovědi pro deník The New York Times lékařka Colleen Smithová z newyorské nemocnice Elmhurst. 

Situace na jejím pracovišti je stejně složitá jako v dalších nemocnicích po celém státě New York. Stát na americkém východním pobřeží je koronavirem zasažený nejvíce. Ve středu úřady ohlásily nákazu u více než 33 tisíc pacientů, přičemž v celých Spojených státech je nakažených přes 69 tisíc.

Článek pokračuje

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
1
3) Průměr
0
4) nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru