SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Slovinsko | FOTO: archiv PressPort Magazínu

Slovinsko vrátilo ČR mezi bezpečné země

S výjimkou severní Moravy

Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Slovinsko od úterý 7. července vrací Českou republiku zpátky na seznam bezpečných zemí, jejichž obyvatelé se nemusí v této zemi prokázat negativním testem na koronavirus, anebo podstoupit čtrnáctidenní karanténu.

Výjimkou je Moravskoslezský kraj, který nadále zůstává mezi rizikovějšími oblastmi.

Slovinská vláda v pátek rozhodla, že Česko, Chorvatsko a Francie budou od soboty vyřazeny z takzvaného zeleného seznamu zemí s nízkým rizikem koronavirové nákazy. Přesun na žlutý seznam zemí s vyšším rizikem pro české občany znamenal, že po příjezdu do Slovinska museli do dvoutýdenní karantény.

Vyhnout se jí mohli pouze ti, kteří se prokázali dokladem o pobytu a maximálně 36 hodin starým negativním testem na covid-19. Test ani karanténu nepotřebovali lidé, kteří Slovinskem pouze projíždějí, například při cestě do Chorvatska.

„Slovinsko vrací ČR od 7. července zpět na seznam bezpečných zemí, výjimkou je Moravskoslezský kraj, který nadále zůstává mezi ‚žlutými‘ regiony,“ uvedl bez dalších podrobností nejprve Černínský palác.

Také slovinská tisková agentura STA informovala o tom, že slovinská vláda na pondělním korespondenčním zasedání rozhodla vrátit na zelený seznam epidemiologicky bezpečných zemí Českou republiku a Francii.

„V tuto chvíli ověřujeme přesné detaily. Mohou být namátkové kontroly, mohou pokračovat některé kontrolní akce, jestli toto nařízení je dodržováno,“ doplnil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Slovinsko vrátilo ČR mezi bezpečné země
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Děsivá čísla: V Itálii zemřelo za den 743 lidí. Ve Španělsku 514. Česko má 1394 nakažených