SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Dezinfekce Sněmovny | KOLÁŽ: PressPort Magazín

Sněmovnu čeká dezinfekce v důsledku nákazy Šlechtové

Jedenáct lidí v karanténě

Hodnocení čtenářů1 Hlasování
92
92

V poslaneckém klubu hnutí ANO se vyskytla nákaza koronavirem. Jde o bývalou ministryni obrany a někdejší šéfku místního rozvoje Karlu Šlechtovou. Hygienici na webu uvedli, že do karantény bylo posláno 11 dalších lidí.

„Kromě karantény osob, které se ve středu v době jednání Sněmovny pohybovaly v bezprostřední blízkosti paní poslankyně, bude neprodleně provedena dezinfekce hlavního jednacího sálu Sněmovny a vedení kanceláře Sněmovny provedlo i určitou inventuru zásob roušek, respirátorů, gumových rukavic a dezinfekčních a hygienických prostředků,“ nechal se slyšet šéf tiskového odboru Roman Žamboch.

Poslankyni schvátila horečka

Šlechtová na Facebooku uvedla, že jí byl pozitivní test na covid-19 potvrzen z Ústřední vojenské nemocnice v neděli. Dodržuje nařízenou izolaci. Svěřila se, že od původních příznaků obyčejné bolesti v krku v pátek, kdy šla hned na test, má nyní již horečky, suchý kašel, bolesti kloubů a svalů, těžce se jí dýchá a je malátná.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME

„Mohu potvrdit, že se na našem klubu vyskytl covid a vše již řeší hygiena. Vím, že některým kolegům byla nařízena karanténa, kolika lidí se to ale týká, to bude vědět spíše pan kancléř, který s hygienou komunikuje,“ sdělil šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

Pozitivní test na Covid-19 mi byl z UVN potvrzen v neděli, dodržuji nařízenou izolaci a jsem doma. Od původních příznaků…

Zveřejnil(a) Karla Šlechtová dne Úterý 25. srpna 2020

Statutární místopředseda ČSSD Roman Onderka a později i poslanec Petr Dolínek sdělili, že do středy 2. září zůstávají v karanténě. Podle Blesku je v karanténě i poslankyně ANO Monika Červíčková. ČRo zase potvrdila předsedkyně zdravotnického výboru Věra Adámková (za ANO), že ji kontaktovala hygiena. Šlechtová ve Sněmovně sedí na pomezí poslanců ANO a ČSSD. Poslanec sociální demokracie Václav Votava uvedl, že se nechal na koronavirus testovat, výsledky ale ještě nemá.

Přidala se ke Karpíškovi či Bernardovi

Pražská hygiena na webu sdělila, že udělala standardní epidemiologické šetření a posoudila všechny kontakty. Byla tak nařízena karanténa všem vyhodnoceným, takzvaně epidemiologicky závažným kontaktům, které byly, jsou a budou dále sledovány včetně provedení testu na covid-19.

Z politiků se v březnu nakazil koronavirem například senátor ODS Pavel Karpíšek, pozitivní test měl v dubnu též tehdejší plzeňský hejtman za ČSSD Josef Bernard, který nyní vede kandidátku hnutí Starostové a nezávislí (STAN) pro krajské volby, a v červnu také náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).

Sněmovnu čeká dezinfekce v důsledku nákazy Šlechtové
Hodnocení čtenářů1 Hlasování
92
92

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Česká policie využívá budovu Adolf Hitler Schule