Nyní čtete
Sobotka zpátky ve hře? Možný budoucí kandidát na prezidenta

Reklama

Sobotka zpátky ve hře? Možný budoucí kandidát na prezidenta

Demonstranti za nezávislost justice vyzývají novou ministryni spravedlnosti Marii Benešovou k demisi. Současně lídr protestního hnutí Mikuláš Minář vyžaduje účast premiéra Andreje Babiše v televizní debatě. Výchozí pozice ministerského předsedy je předem daná.

Minář chce napřímo konfrontovat premiéra (též ho vyzval k demisi), aby vysvětlil své dosavadní politické kroky. Diváckou otázkou také zůstává volba televize.

Někteří se domnívají, že nestrannou debatu garantuje Česká televize. Další otázkou je, zdali by Minář přistoupil na debatu mimo veřejnoprávní média. Například v televizi Nova či Prima. V opačném případě spolek avizuje větší a údernější demonstrace. Premiér výzvu k televizní debatě odmítl, zřejmě i proto, že by tím spolek Milión chvilek legitimizoval. Novým cílem demonstrantů je zaplnit Letenskou pláň.

Velmi překvapivým účastníkem demonstrací se stal bývalý premiér z ČSSD Bohuslav Sobotka. Podle vyjádření jeho stranického kolegy Michala Haška se může jednat o prozíravost k budoucí politické práci.

Hašek okomentoval samotnou událost slovy: „Že by začátek budoucí prezidentské kampaně? Nedělám si legraci, jak znám Bohuslava Sobotku, nic nedělá jen tak. Prostě můj tip mezi řádky. Jenom si myslím, že Antibabiš jako hlavní téma prezidentské kampaně mimo velká města nemusí zabrat.“ 

Bohuslav Sobotka

Sobotka na demonstraci spolku Milión chvilek. | FOTO: Mafra

Hašek tím přispěl k diskuzi, jaké záměry vedou expremiéra Sobotku k účasti na akci takového formátu, když se podílel na koaliční vládě s hnutím ANO.

Že by začátek budoucí prezidentské kampaně? Nedělám si legraci, jak znám Bohuslava Sobotku, nic nedělá jen tak.
MICHAL HAŠEK

Demonstrací se účastní členové různých politických stran, ale i mladí sociální demokraté. Společně se stranou je čeká těžší období. Předseda Jan Hamáček uvedl „abychom přežili ten moment jako politická strana než pomine to okouzlení Andrejem Babišem“.

Podle mnohých sociálních demokratů nejvíce škodí ČSSD ideový rozpor, který nastartoval právě za Sobotkovy éry.

Také čtěte

A o kom se ještě v souvislosti s budoucí prezidentkou volbou v roce 2023 hovoří?

Další možní kandidáti

Lenka Bradáčová
Lenka Bradáčová

Vrchní státní zástupkyně.

Jaromír Soukup
Jaromír Soukup

Mediální podnikatel a moderátor.

Pavel Novotný
Pavel Novotný

Novinář, politik.

0
Dobré
50100
Klady
Zápory
Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
1
2) Dobré
3
3) Průměr
0
4) Nic moc
1
5) Katastrofa
2
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru