SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Prezident | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Sobotka zpátky ve hře? Možný budoucí kandidát na prezidenta

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Demonstranti za nezávislost justice vyzývají novou ministryni spravedlnosti Marii Benešovou k demisi.

Současně lídr protestního hnutí Mikuláš Minář vyžaduje účast premiéra Andreje Babiše v televizní debatě. Výchozí pozice ministerského předsedy je předem daná.

Minář chce napřímo konfrontovat premiéra (též ho vyzval k demisi), aby vysvětlil své dosavadní politické kroky. Diváckou otázkou také zůstává volba televize.

Někteří se domnívají, že nestrannou debatu garantuje Česká televize. Další otázkou je, zdali by Minář přistoupil na debatu mimo veřejnoprávní média. Například v televizi Nova či Prima. V opačném případě spolek avizuje větší a údernější demonstrace. Premiér výzvu k televizní debatě odmítl, zřejmě i proto, že by tím spolek Milión chvilek legitimizoval. Novým cílem demonstrantů je zaplnit Letenskou pláň.

Velmi překvapivým účastníkem demonstrací se stal bývalý premiér z ČSSD Bohuslav Sobotka. Podle vyjádření jeho stranického kolegy Michala Haška se může jednat o prozíravost k budoucí politické práci.

Hašek okomentoval samotnou událost slovy: „Že by začátek budoucí prezidentské kampaně? Nedělám si legraci, jak znám Bohuslava Sobotku, nic nedělá jen tak. Prostě můj tip mezi řádky. Jenom si myslím, že Antibabiš jako hlavní téma prezidentské kampaně mimo velká města nemusí zabrat.“ 

Hašek tím přispěl k diskuzi, jaké záměry vedou expremiéra Sobotku k účasti na akci takového formátu, když se podílel na koaliční vládě s hnutím ANO.

Že by začátek budoucí prezidentské kampaně? Nedělám si legraci, jak znám Bohuslava Sobotku, nic nedělá jen tak.

MICHAL HAŠEK

Demonstrací se účastní členové různých politických stran, ale i mladí sociální demokraté. Společně se stranou je čeká těžší období. Předseda Jan Hamáček uvedl „abychom přežili ten moment jako politická strana než pomine to okouzlení Andrejem Babišem“.

Podle mnohých sociálních demokratů nejvíce škodí ČSSD ideový rozpor, který nastartoval právě za Sobotkovy éry.

Sobotka zpátky ve hře? Možný budoucí kandidát na prezidenta
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Stárek: Do konce roku může být uzavřena polovina hotelů. A zoufalství fitness center