KOLÁŽ: PPM

Spálené rohlíčky

Chci říci, že na paní Nerudové mi dost věcí vadí. Ale určitě ne to, že spálila rohlíčky a ukázala je veřejnosti.

Dnešní příspěvek je trochu jiný než obvykle, protože nevím přesně, co chci říci.

Glosy
Publicistická rubrika Glosy sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PPMagazínem.

Na vícero profilech na mne vykoukly komentáře k plechu s nepovedenými vanilkovými rohlíčky, které se pokusila upéci kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová; nepodařilo se jí to, ale své dílo i tak vystavila na sociálních sítích, zřejmě ve snaze ukázat, že není dokonalá a také někdy něco pokazí, jako každý.

Cukroví vskutku nevypadalo lákavě, dokonce by takové nebylo, ani kdyby se nespálilo. Dočkala se peprných komentářů, o rohlíčcích i o sobě samé. Jak jinak.

A já tohle nemám ráda. Co vlastně?

Výsměch, posmívání se tomu, co se nepovedlo, bez ohledu na to, že dotyčný to sám prezentuje. A i to záměrné vystavování může být dvojí: bez náhledu na chybu, nebo přiznané, pro legraci a pobavení ostatních, jako v tomto případě.

Jenže publikum na sociálních sítích to uchopí škodolibě – a škodolibost mám ze všech možných přístupů k chybě nejméně ráda. Vím, že to k tomu svádí: kandidátka Nerudová nás bude poučovat o všem možném, skutečné chyby popírat, dělat ze sebe něco, co není (většina kampaní je takových), mít přehnané ambice.

Tak se aspoň vysmějeme jejím spáleným rohlíčkům. Snad na tom nezáleží, snad je to neškodné. Ale ne, škodolibost neškodná není.

Chci říci, že na paní Nerudové mi dost věcí vadí. Ale určitě ne to, že spálila rohlíčky a ukázala je veřejnosti. Třeba bych ty rohlíčky taky spálila. Ale nikam bych je určitě nefotila. Každý čas od času něco spálí.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PPMagazín
DĚKUJEME
Spálené rohlíčky
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.