Nyní čtete
Spalničky u policie: Jak se mají dodržet nařízení hlavního hygienika vnitra, když byl post zrušen?
 
 

Spalničky u policie: Jak se mají dodržet nařízení hlavního hygienika vnitra, když byl post zrušen?

V reakci na zprávu ppmagazínu.com, že se příslušník pražské pořádkové jednotky nakazil spalničkami, je třeba říct, že post hlavního hygienika ministerstva vnitra byl nařízením rezortu v roce 2013 zrušen. Ačkoli se na něj odkazuje mluvčí pražské policie, hlavního hygienika vnitro postrádá.

Na tuto skutečnost jsem upozornila příslušné orgány státní správy již v dopise v lednu 2016. Skutečnost, že policie není na šíření jakékoliv epidemie připravena, potvrdila zároveň už kauza černého kašle, která od roku 2016 stále není uzavřena.

⇣ Psali jsme:

Spalničky: Policistům pražské pořádkové jednotky hrozí nákaza. Jeden nemoc chytil

⇣ Psali jsme:

Vzhledem k tomu, že policie nijak nereflektovala fakt, že očkování je povinnost, nemá žádné přehledy o proočkovanosti, která byla od roku 1968 povinná. Hrozí tak kvůli liknavému přístupu vedení Policie ČR ohrožení bezpečnosti státu, neboť konkrétně v Praze je podstav tak veliký, že by se nesestavily služby. 

Také čtěte

Výpadkem SPJ (speciální pořádkové jednotky) by byla vážně ohrožena bezpečnost občanů, neboť by samozřejmě měla přijít karanténa a lékařský dohled nad všemi příslušníky. Ne každý je viditelně nemocný, někdo může být jen přenašeč.

Podtrženo sečteno: hlavní hygienik na ministerstvu vnitra není, epidemiolog také ne, i když si na něj hraje jakýsi H. z odboru zdravotnického zabezpečen. To je však referent, nikoliv doktor…

Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
0
2/Dobré
0
3/Průměr
0
4/Nic moc
0
5/Katastrofa
0
2 komentáře
  • Pokud má paní Lhotáková pravdu a na místě bezpochyby odborném, bez diskuzí mají být obsazeném lékařem specialistou a ne jakýmkoliv referentem, potom je to věc všech ministrů vnitra od okamžiku jeho zrušením do dnešního dne. O zodpovědnosti či nezodpovědnosti, ať rozhodnou specialisté a nepletl bych do tohoto problému policii jako takovou. Ale kdo bude tento problém řešit? Je na vnitru takový člověk – ministr – náměstci? A kdo je postrčí? To jsou všechno otázky organizace práce a jakýkoliv názor je jen názorem bez účinku.

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru