Nyní čtete
„Spojil nás akordeon.“ – říká Karel Mařík, jenž složil patnáct skladeb na nové album legendy z Nazarethu.

Reklama

„Spojil nás akordeon.“ – říká Karel Mařík, jenž složil patnáct skladeb na nové album legendy z Nazarethu.

  • Karel Mařík (51) je akordeonista, hudební skladatel a producent.

Frontman skotských Nazareth, zpěvák Dan McCafferty, v říjnu vydal první sólovou desku po třiceti letech. Autorem hudby je Karel Mařík. Jak se to stane, že Čech složí muziku k písničkám takové legendy? Klip k singlu k Tell Me byl natáčen v Praze v přístavech. Proč jsou pro ně přístavy osudové? Je jiné podle Karla Maříka spolupracovat s někým, jako je Dan McCafferty, v porovnání s tuzemskými hvězdami? A na jaké nástroje hraje?

„Stalo se to tak, že se s Danem znám už asi devět let. Oslovil jsem ho na jeden svůj projekt. V rámci toho projektu jsem napsal píseň, v Praze jsme natáčeli videoklip. Danovi se ta písnička líbila. Byl tady s ním jeho manažer, seděli jsme na hotelu po natáčení a říká mi: ‚Hele, nám se líbí tvoje hudba a produkce. Dan má nějaký texty, nechtěl by ses na to podívat a něco zhudebnit?‘“ popisuje hudebník Karel Mařík.

„Dnes si vybírám lidi, se kterými chci pracovat. To proto, aby mě to bavilo. Muzikanti jsou specifická sorta lidí. I já jsem se přistihnul, že bylo období, kdy mne to nebavilo, ale pak se vám to vrátí jako bumerang,“ dodává muzikant Karel Mařík.

Na celý rozhovor se můžete podívat zde.

Také čtěte

Karel Mařík (51) je akordeonista, hudební skladatel a producent. Vystudoval Státní konzervatoř v Praze, obor akordeon a klavír. Dan McCafferty (73) je jedním ze zakládajících členů skupiny Nazareth, která byla založena v roce 1968. Vystupoval na všech albech skupiny a sám vydal dvě sólová alba.

Klady

Líbí se Vám nové album?

Zápory
Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru