SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: archiv PressPort Magazínu

Stát funguje nejlépe pro ty, kteří jsou na něj nějak napojeni

Šéf SZÚ kvůli zprávě o očkování rodin zaměstnanců rezignoval

Aktualizace:
Tereza Urzová
Všechny články lékařky Terezy Urzové, zejména ty o nemoci COVID-19 stojí za přečtení.

Dnes jen velmi krátce: Vedení Státního zdravotního ústavu rozdělilo tisícovku vakcín mezi své pracovníky a jejich příbuzné. S ohroženými skupinami, které by podle všech verzí očkovací strategie měly být očkovány přednostně, mají pramálo společného.

Přednostní očkování nám zajistilo ministerstvo vnitra, protože jsme členové Sportovního centra policie. Příští měsíc chceme odcestovat na soustředění v Kalifornii, které je pro nás v přípravě na olympijské hry v Tokiu klíčové, odůvodnil brzké očkování jistý kajakář.

K tomu lze snad jen dodat: Ono je to jedno, jestli je tu socialismus, nebo systém demokratického státu. Stát funguje vždycky nejlíp pro ty, kteří jsou na něj nějak napojeni, mají tam známé, nebo jsou jím upřednostněni.

Ředitel Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Pavel Březovský k dnešnímu dni rezignoval na svou funkci kvůli informacím, že se v ústavu očkovali vedle zaměstnanců i jejich příbuzní. Novinářům to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že podobné excesy se nemohou opakovat a chování úřadu označil za absolutně nepřijatelné. Březovský uvedl, že za situaci přijímá veškerou odpovědnost a jako prioritu vnímá, aby byl zachován bezproblémový chod ústavu.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Stát funguje nejlépe pro ty, kteří jsou na něj nějak napojeni
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
99
99

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Důkaz, jak pořad Newsroom ČT24 vytvořil poškozující a manipulativní fake news + jeden pravomocný rozsudek