SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Václav Klaus. | FOTO: XTV

Stát je v rukou epidemiologů, takto to nemůže být, říká Václav Klaus

Aktualizace:
SponzorovánoXTV.cz
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
93

Je někdejší prezident Václav Klaus navzdory protivirovým opatřením v plném pracovním nasazení? Někteří občané se obávají, že v souvislosti s těmito opatřeními dáváme zbytečně všanc část své svobody. Co o tom soudí? Nezvládla Evropská unie jako taková počátek krize a jak si představit, když prohlásil, že EU nesmí pokračovat ve stávající podobě? A jaké budou hospodářské dopady nemoci COVID-19 jak v tuzemsku, tak v zahraničí?

„Stáváme se jistými rukojmími jistého odborného názoru. Stát je v rukou epidemiologů, takto to nemůže být, respektive opravil bych se, takto to smělo být v koronavirové karanténě. Já si to nazývám fází jedna. Ale tam už dneska nejsme,“ upozorňuje Václav Klaus.

„Jsme ve fázi dvě. Uleknutí musí jít stranou. Musí dominovat věcná analýza. Musí se diskutovat o tom, že tato pandemie u nás vůbec nezvýšila procento úmrtnosti lidí. Ani nikde jinde na světě. Prostě je to neskonale méně úmrtí než na celou řadu nemocí, které kolem sebe běžně máme. Toto by už teď mělo začít dominovat a vláda by na to měla reagovat,“ konstatuje v pořadu XTV bývalý prezident Václav Klaus.

Hodnocení čtenářů2 Hlasování
93

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
To, co se děje, už začíná být silně přes čáru a zavání to novou totalitou