SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
Ilustrativní | FOTO: Maria Svarbová

Stát podpoří lázeňské pobyty do konce roku

Vláda na program vyčlenila miliardu

Češi budou moci od 1. července do 31. prosince využívat státní poukazy na pobyty v tuzemských lázních. Program COVID – Lázně včera schválila vláda.

Podpořte
PressPort Magazín a naše autory
děkujeme

Podmínkou pro okamžitou slevu na pobyt 4000 korun bude strávit v lázeňském zařízení alespoň šest nocí a využít minimálně pět procedur. Poukazy bude možní vytisknout od počátku července na portálu Kudyznudy.cz. Poukaz budou moci využít jen lidé nad 18 let s trvalým pobytem v České republice, kteří jsou účastníky veřejného zdravotního pojištění. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Zájemci o státní příspěvek na pobyt bude poukaz zaslán na e-mail. Po jeho vygenerování by si lidé měli rezervovat pobyt. Slevový poukaz bude možné generovat i v jednotlivých lázeňských zařízeních. Podle ministerstva tuto možnost využijí zejména lidé s omezeným nebo žádným přístupem k internetu. Vláda na program vyčlenila miliardu korun, za kterou bude moci být vydáno maximálně 250 000 poukazů.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Žantovský: je pro něj označení dezinformátor handicapem?