SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: PressPort Magazín

Stonjeková: Teď jde o to, aby se italský vlk nažral a německá koza zůstala celá

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů3 Hlasování
97
97
NAŠE HODNOCENÍ

Nyní jde o to, aby se italský vlk nažral a německá koza zůstala celá. Čerpací stanice obsadili mladí komunisté, co nikdy nepoznali nedostatek. Pro ČSSD je interní průzkum, vynesený do médií, katastrofa.

Tak hodnotí Karolina Stonjeková zprávy minulého týdne.

1) Aktivisté obsadili v Praze čerpací stanice. Chtějí konec ropy

Shodou okolností jsem několik posledních dní intenzívně diskutovala na Facebooku s jedním známým. Přeli jsme se, jací komunisté jsou ti nebezpečnější. Můj známý pořád vidí obrovské nebezpečí v těch starých sdružených pod KSČM – pod panem Filipem. A já jsem se mu snažila vysvětlit, že tito pětiprocentní komunisté už dneska žádné nebezpečí nepředstavují, protože tu máme jiné komunisty – ty mladé, které nikdo za komunisty až tak dalece neoznačuje. Nikdo v nich nevidí riziko. A vida! Oni nám chlapci vylezli na čerpací stanice. Jde o kratochvíli mladých levičáků, kteří nikdy nepoznali žádný nedostatek, zatímco společnost Shell je na střeše čerpací stanice ponechala a udělala si na tom PR.

Spousta tradičních věcí má poslední dobou tendenci vzít za své. Není vyloučeno, že ČSSD může být jednou z nich.

2) ‚Musíme jednat evropsky.‘ Německo a Francie plánují vytvořit záchranný fond s 500 miliardami eur

Na mě je ten titulek moc složitý. Abych ho zjednodušila, tak v podstatě jde v celé věci o to, aby se italský vlk nažral a německá koza zůstala celá. Jih Evropy, který je hodně postižený koronavirovou krizí – tedy především Itálie a Španělsko, ale do značné míry i Francie, tak to jsou státy, které volají po tom, aby jim bylo nějak pomoženo. V Itálii je nyní podle průzkumů nějakých 49 procent lidí, kteří požadují vystoupení z EU, protože mají pocit, že jim nepomohla. Ale německý daňový poplatník není úplně nadšený. Proto jsem o tom přísloví mluvila. Má vniknout fond na obnovu s tím, že bude prodávat na kapitálových trzích své dluhopisy. Je to tak hezky eurounijně zaobaleno.

3) Průzkum ČSSD: prošla by jen ve třech krajích

Spousta tradičních věcí má poslední dobou tendenci vzít za své. Není vyloučeno, že ČSSD může být jednou z nich, i když koronavirová krize této straně a panu Hamáčkovi hodně pomohla. Utekli hrobníkovi z lopaty. Nicméně teď si nechali udělat průzkum před krajskými volbami a vtipné na tom je, jak často mají tendenci unikat vnitrostranické průzkumy do médií, když nejsou pro strany lichotivé. Někdo z ČSSD tuto informaci vynesl. Ten průzkum je pro ně pohroma. 

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Stonjeková: Teď jde o to, aby se italský vlk nažral a německá koza zůstala celá
Hodnocení čtenářů3 Hlasování
97
97
NAŠE HODNOCENÍ

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Matěj Gregor: Chceme referendum o setrvání v EU