SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
FOTO: archiv PressPort Magazínu

Studio již potřetí odložilo Nolanův Tenet, tentokrát na neurčito

Očekávaný snímek Tenet již potřetí mění datum premiéry. Na vině je stále koronavirus, který ve Spojených státech zavřel kinosály. Informovaly o tom Lidové noviny.

Tenet měl původně v Americe jít do kin již 17. července. Po dvou přeloženích (31. července a následně 12. srpna) přichází definitivní odložení na neurčito. „Chceme zajistit našim filmům ty nejvyšší šance na úspěch. Zároveň s tím chceme podpořit kina premiérovým obsahem, jakmile budou moci znovu bezpečně zahájit provoz,“ prohlásil Tobe Emmerich ze studia Warner Bros.

O detailech příběhu Tenetu toho zatím známo příliš mnoho není, Nolan je ostatně znám svým tajnůstkářstvím. Víme ale, že by se film měl točit okolo agentů s úkolem zabránit nové světové válce. V jejich výzbroji jsou prostředky umožňující ohýbat časoprostor.  Nejmenovaný zdroj z produkce filmu již dříve prozradil, že půjde o „inovativní a rozsahem ohromnou akční podívanou“.

Christopher Nolan se jako režisér zviditelnil v roce 2000, kdy jeho snímek Memento obdržel nominaci na Oscara za nejlepší původní scénář. Skutečné slávy se mu ale dostalo hlavně díky výborně přijaté trilogii o Batmanovi. Jeho posledním velkým zářezem byl film Interstellar, a hlavně předloňský snímek Dunkerk. Ten získal dokonce tři Oscary. Dnes Nolan patří mezi nejvyhledávanější filmaře v Hollywoodu, a není proto s podivem, že jeho novinka je ještě dlouhou dobu před vydáním ostře sledovaná.

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Alžběta Bublanová: Baví mě číst texty svých studentů