SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
ILUSTRAČNÍ FOTO: archiv ppmagazínu.com

Studio Svobodného přístavu: 85% potravinová soběstačnost ČR

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
91
80
Naše hodnocení

Po dohodě s tvůrci pořadu, lékařkou Terezou Urzovou a Urzou, začíná PressPort Magazín publikovat debaty z takřečeného Studia Svobodného přístavu, které vzbuzují různorodé reakce, ale každopádně jsou vždy podnětné, ať již s argumenty souhlasíte, či nikoli. Aktuální téma se týká návrhu zákona o potravinové soběstačnosti.

Ačkoliv je potravinová soběstačnost širokou veřejností vnímána jako něco pozitivního, pokusíme se vysvětlit, proč je to (nejen ekonomická) katastrofa.

Autoři

Tleská mu SPD, ANO a Petr Hampl, což o něm už samo o sobě leccos vypovídá. Frédéric Bastiat před více než 150 lety vysvětlil, proč je to nesmysl; ale socialisté nedělají stejnou chybu (jen) dvakrát – raději desetkrát, dvacetkrát… pro jistotu. Ačkoliv je potravinová soběstačnost širokou veřejností vnímána jako něco pozitivního, pokusíme se vysvětlit, proč je to (nejen ekonomická) katastrofa, uvádějí dnešní téma autoři pořadu.

Tereza Urzová – tvůrce Svobodného přístavu; hlava Institutu Ludwiga von Misese; vydavatelka knihy Anarchokapitalismus; členka Students for Liberty. Lékařka; vystudovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Martin Urza, používá pouze jméno Urza (www.urza.cz) – autor knihy Anarchokapitalismus; tvůrce Svobodného přístavu; spoluzakladatel a hlava Institutu Ludwiga von Misese; člen předsednictva Svobody učení. Vystudoval informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde se zabýval také matematikou, ekonomií a pedagogikou.

Studio Svobodného přístavu: 85% potravinová soběstačnost ČR
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
91
80
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Pět miliónů za nařčení, že má Zeman rakovinu