Nyní čtete
Taky dáváte pít dítěti SAVO? Politička od Pirátů ano

Taky dáváte pít dítěti SAVO? Politička od Pirátů ano

  • Také vás tak nesmírně zaujal „program“ pro zdravotnictví z dílny Pirátské strany? Nás tedy opravdu ano...

Říká se tomu „bazénová chemie“ nebo se také používá k bělení látek. Vlastně je to koncentrované SAVO, které členka republikového výboru Pirátů doporučila pro roční dítě své kamarádky. A podle lékařů jde o šílenství.

„Trápí mě problém ročního chlapečka, syna naší kamarádky, který měl v půl roce mrtvici. Nevíte někdo, jestli by mu nepomohlo něco z našich prostředků?“ ptá se v příspěvku Daniela Bílá z Karlovarska, kromě jiného členka republikového výboru Pirátské strany. Načež se dočteme, jak doporučuje MMS.

„Nejde o nic jiného než o byznys,“ komentuje to viceprezident České lékařské komory Zdeněk Mrozek. A také hazard se zdravím – nejen dětí.

V Česku se přitom mezi příznivci alternativní léčby šíří přípravek s názvem MMS už deset let. Chemicky jde o chloritan sodný smíchaný s kyselinou citrónovou a má jít o všelék. Účinkovat má na rakovinu, AIDS, nebo má léčit dokonce ochrnuté tělo po mrtvici. Na celosvětové nákupní síti eBay se dá koupit za 22 EUR a levněji se dá pořídit i v Česku, přestože úřady prodejce pokutují.

„Tyto stránky (i přes značnou snahu jistých institucí ukončit jejich provoz) stále informují o převratném prostředku, který je zatím dostupný, je levný a je účinný na 90 procent všech známých nemocí,“ píše se na českých webových stránkách, kde toxickou chemikálii označují jako mistrovský minerální roztok. Doporučují, kde se dá v Česku a na Slovensku koupit. Už pouhých šest kapek denně má být údajně prevencí rakoviny.

Česká lékařská komora už v roce 2010 varovala, že jde o nebezpečnou látku, a ve stejné době vydala varování i Státní zemědělská a potravinová inspekce. Chemikálie obsažené v „zázračném“ MMS se totiž v potravinářské průmyslu nesmí používat. Samotný chloritan sodný sice bývá součástí zubních past a gelů, ústních sprejů, ale slouží také k dezinfekci například topných a klimatizačních zařízení.

Také čtěte

„Případ MMS je ukázkou naprosto bezohledného hazardování s lidským zdravím. Firmám, které MMS nabízejí jako přípravek k orálnímu užití či přímo jako doplněk stravy, hrozí ze strany Státní zemědělská a potravinová inspekce kromě zákazu uvádění zboží do oběhu samozřejmě také citelné finanční pokuty ve správním řízení,“ varovala mluvčí úřadu Martina Šmídtová.

Podle Deníku N, který o případu informoval jako první, hledala politička i rady, jak pomoci kolegyni, které padají vlasy, což už nicméně žádnou kontroverzi vyvolat nemůže.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
1
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru