SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: ppmagazín.com

Taky dáváte pít dítěti SAVO? Politička od Pirátů ano

Aktualizace:
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
86
64
Naše hodnocení

Říká se tomu „bazénová chemie“ nebo se také používá k bělení látek. Vlastně je to koncentrované SAVO, které členka republikového výboru Pirátů doporučila pro roční dítě své kamarádky. A podle lékařů jde o šílenství.

„Trápí mě problém ročního chlapečka, syna naší kamarádky, který měl v půl roce mrtvici. Nevíte někdo, jestli by mu nepomohlo něco z našich prostředků?“ ptá se v příspěvku Daniela Bílá z Karlovarska, kromě jiného členka republikového výboru Pirátské strany. Načež se dočteme, jak doporučuje MMS.

„Nejde o nic jiného než o byznys,“ komentuje to viceprezident České lékařské komory Zdeněk Mrozek. A také hazard se zdravím – nejen dětí.

V Česku se přitom mezi příznivci alternativní léčby šíří přípravek s názvem MMS už deset let. Chemicky jde o chloritan sodný smíchaný s kyselinou citrónovou a má jít o všelék. Účinkovat má na rakovinu, AIDS, nebo má léčit dokonce ochrnuté tělo po mrtvici. Na celosvětové nákupní síti eBay se dá koupit za 22 EUR a levněji se dá pořídit i v Česku, přestože úřady prodejce pokutují.

PODPOŘTE
PressPort Magazín & naše autory
DĚKUJEME

„Tyto stránky (i přes značnou snahu jistých institucí ukončit jejich provoz) stále informují o převratném prostředku, který je zatím dostupný, je levný a je účinný na 90 procent všech známých nemocí,“ píše se na českých webových stránkách, kde toxickou chemikálii označují jako mistrovský minerální roztok. Doporučují, kde se dá v Česku a na Slovensku koupit. Už pouhých šest kapek denně má být údajně prevencí rakoviny.

Česká lékařská komora už v roce 2010 varovala, že jde o nebezpečnou látku, a ve stejné době vydala varování i Státní zemědělská a potravinová inspekce. Chemikálie obsažené v „zázračném“ MMS se totiž v potravinářské průmyslu nesmí používat. Samotný chloritan sodný sice bývá součástí zubních past a gelů, ústních sprejů, ale slouží také k dezinfekci například topných a klimatizačních zařízení.

„Případ MMS je ukázkou naprosto bezohledného hazardování s lidským zdravím. Firmám, které MMS nabízejí jako přípravek k orálnímu užití či přímo jako doplněk stravy, hrozí ze strany Státní zemědělská a potravinová inspekce kromě zákazu uvádění zboží do oběhu samozřejmě také citelné finanční pokuty ve správním řízení,“ varovala mluvčí úřadu Martina Šmídtová.

Podle Deníku N, který o případu informoval jako první, hledala politička i rady, jak pomoci kolegyni, které padají vlasy, což už nicméně žádnou kontroverzi vyvolat nemůže.

Taky dáváte pít dítěti SAVO? Politička od Pirátů ano
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
86
64
Naše hodnocení

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Protesty kvůli smrti George Floyda se šíří po USA