SPECIÁL COVID-19: AKTUALIZOVANÉ PODROBNÉ STATISTIKY Z ČESKÉ REPUBLIKY A SVĚTA →
Nalezené diamanty | FOTO: Úřad vlády Tanzanie/Reuters

Tanzanec našel dva obří diamanty. Utržil 3,4 miliónu dolarů

Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

Unikátní nález učinil minulý týden muž z Tanzanie. Podařilo se mu najít dva doposud největší známé tanzanity, které se používají k výrobě šperků. Když oba kameny prodal, stal se přes noc milionářem, informoval The Guardian.

Podpořte
PressPort Magazín a naše autory
děkujeme

Saniniu Laizer je otcem více než třiceti dětí, které má se čtyřmi ženami. Částka, kterou za dva kameny vážící dohromady skoro 15 kilogramů utržil, se tak bude velmi hodit. „Bude asi velká párty,“ uvedl po inkasování 3,4 milionu dolarů (81 milionů korun).

Dvaapadesátiletý Laizer se nechal slyšet, že v rámci oslav zabije jednu ze svých krav, pak hodlá investovat do místní komunity v regionu Manyara na severu země. „Chtěl bych postavit obchod a školu. Žije tu spousta chudých lidí, kteří si nemohou dovolit poslat svoje děti do školy,“ říká milionář.

Tanzanit je jedním z nejvzácnějších drahokamů na planetě a podle tanzanských geologů se jeho zásoby do dvaceti let zcela vyčerpají. Modrý kámen má z různých stran různá zbarvení s odlesky zelené, červené nebo fialové. Jeho hodnota záleží kromě čistoty právě i na barvě. Až doposud vážil nejtěžší nalezený surový drahokam 3,3 kilogramu.

Tanzanec našel dva obří diamanty. Utržil 3,4 miliónu dolarů
Hodnocení čtenářů0 Hlasování
0

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Vzkaz chvilkařům, kteří mne chtějí obracet na svou víru