Polyamorie | ILUSTRACE: Audun Gjerdi (více na https://audungjerdi.com)

Tereza Těžká, herečka V síti, která vypráví celému národu, že si ji manžel půjčuje s jiným mužem

Aneb jak mi její líčení mnoholásky připadalo úsměvné a nekonečně naivní

Umění
Rubrika Umění PressPort Magazínu se snaží zprostředkovat věci, které unikají hlavnímu mediálnímu proudu.

Pustila jsem si dnes během přestávky v práci rozhovor s herečkou Terezou Těžkou, jinak též hvězdou dokumentu V síti, který se věnoval problematice sexuálních predátorů zneužívajících děti prostřednictvím sociálních sítí.

Třetí část rozhovoru byla věnována polyamorii. Herečka se svěřila se svým pestrým milostným životem. Je sice vdaná, má ale další dva partnery mimo manželství, jednoho muže a jednu ženu, přičemž tu ženu s ní sdílí i její manžel.

Sama herečka Tereza Těžká tyto vztahy považuje za plnohodnotné a nadšeně líčí, jak je stihne všechny hezky prožívat.

Mnoholáska

Abychom tomu rozuměli: polyamorie není zveřejněná nevěra, tedy alespoň podle proklamací polyamoriků. Je to prostě mnoholáska, milujete a jste milováni na více stranách, všichni jsou v tomto vztahu dobrovolně a rádi a vzájemně se respektují.

Nemohu si pomoci, ale opravdu mne to pobavilo. Samozřejmě, dospělí lidé nechť si dělají co chtějí, je to jejich věc. Ctím právo každého zařídit si svůj život po svém. Ale představila jsem si, jak to funguje v praxi.

II-SECOND-HERO-Tereza Těžká, herečka V síti, která vypráví celému národu, že si ji manžel půjčuje s jiným mužem
Herečka Tereza Těžká | FOTO: Profimedia

Nejsem z těch, kdo si myslí, že vztah nutně závisí na věrnosti; láska dokáže mnohé odpustit. Ale manželské a milenecké vztahy, to přece není jenom romantika. Jde také o fungování života, práce, domácnosti, o výchovu dětí, hospodaření, o tisíce záležitostí, na kterých je nutné se s partnerem dohodnout a dohody potom dodržovat. I ve dvou je to často náročné, což potom v takovém milostném slepenci? To je model vhodný maximálně jen pro lidi bez závazků, bez odpovědnosti, spíše uměleckého, bohémského založení. 

Biologické a sociální faktory

Kromě toho zde hrají roli faktory ryze biologické a sociální: muži se o partnerku neradi dělí (chtějí investovat do biologicky vlastních dětí), ženy se nechtějí dělit o mužovy zdroje (ty mají směřovat do jejích dětí, nikoliv mimo rodinu). Tyto poněkud atavistické zákonitosti jsou samozřejmě zahaleny do různých vzletných frází o věrnosti, podstata je ale jiná, pevně daná a – neměnná. V soudních síních řešíme jejich důsledky neustále.

A tak mi líčení mnoholásky Terezy Těžké připadalo úsměvné a nekonečně naivní. Obtížně si představuji matku dvou malých dětí, která manželovi večer nadšeně řekne, ať se jde projít s Áňou a užijí si hezký večer. Anebo jinak: Lásko, vezmu si na víkend tvůj červený sporťák, chci jet s Honzou na romantický výlet do Mariánských Lázní.

Život v polyamorii je určitě báječný. Ale, upřímně řečeno, herečka, která vypráví celému národu, že si ji manžel půjčuje s jiným mužem a ještě se mu to líbí, je maličko… k smíchu?

Tereza Těžká (25) je divákům známá jako jedna z představitelek náctiletých dívek v dokumentu o sexuálních predátorech V síti. Ačkoliv je herečka vdaná, v lednu přiznala, že žije v polyamorii, tedy v několika milostných vztazích současně. Momentálně má kromě manžela i dalšího partnera a partnerku.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Tereza Těžká, herečka V síti, která vypráví celému národu, že si ji manžel půjčuje s jiným mužem
Hodnocení čtenářů5 Hlasů
92

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.