Protesty proti Donaldu Trumpovi v USA | FOTO: archiv PressPort Magazínu

To, co se děje, už začíná být silně přes čáru a zavání to novou totalitou

Lékařka Tereza Urzová k dopisu 150 vědců, akademiků a spisovatelů

Komentáře
Publicistická rubrika Glosy & Komentáře sestává z názorových článků autorů, kteří spolupracují s PressPort Magazínem.
Naše hodnocení článku
71

Bojovat proti rasismu je chvályhodné, ale dost bylo upravování historie umění. Přes 150 vědců, akademiků či spisovatelů žádá v dopise, který zveřejnil Harper’s Magazine, otevřenou debatu na téma tzv. kultury rušení. Mezi signatáři je několik známých jmen, například J. K. Rowlingová, Noam Chomsky, Margaret Atwoodová či Garry Kasparov.

„Editory vyhazují za publikaci kontroverzních textů, knihy se stahují z pultů kvůli údajné neautenticitě, novináři se nesmějí věnovat některým tématům, profesory vyšetřují za to, že citují určité autory během vyučování,“ vyjmenovávají autoři v textu.

Mám velkou obavu o to, kam tohle všechno bude směřovat. Dlouho jsem tyhle věci přehlížela, protože mi přišlo, že je správné být spíše na straně těch utlačovaných (kterými různé menšiny bez pochyby jsou).

Taky se v tom člověku špatně vyznává, protože je snaha tento boj opět postavit černobíle – tedy buď jsi ten hodný progresivista, nebo jsi nenávistný nácek. A informace se bohužel filtrují přes osoby, které patří k extrémům obou stran. 

To, co se v posledních týdnech děje, už začíná být silně přes čáru a zavání to novou totalitou. A i totalita, která se tváří, jak bude ke všem hrozně hodná a že vystupuje proti nenávisti, bude ve skutečnosti v konečném důsledku neskutečně krutá.

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
To, co se děje, už začíná být silně přes čáru a zavání to novou totalitou
Hodnocení čtenářů5 Hlasů
96
71
Naše hodnocení
Publicistka

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.