SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
Markéta Pekarová Adamová | ILUSTRACE POLITIČKY: PressPort magazín

To nejlepší, co umí ODS v Praze nabídnout, je TOP 09

Karolina Stonjeková
Další články politické komentátorky Karoliny Stonjekové.

Vznikající trojkoalice ODS, TOP 09 a lidovců musí řešit podle deníku Právo první vážnou rozepři. Pražské ODS se totiž nelíbí, že by kandidátku do sněmovních voleb v hlavním městě měla vést šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Je pochopitelně ze strany občanských demokratů naprostá politická prasárna vyjednat tak zásadní krok, jakým předvolební koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL bezpochyby je, bez jakékoli diskuse se členskou základnou.

Nikoho se na nic neptat, všechno v tichosti upéct a pak jen spolustraníky postavit před hotovou věc. Přitom za normálních necovidových okolností by přesně tohle byl důvod svolat mimořádný kongres. 

Vlastně to hezky dokresluje jeden typický rys současné politiky: deklaratorně mít plná ústa demokracie, ale když dojde na to prokázat, že jste demokrat i v praxi, tak najednou skutek utek…

Ve světle výše řečeného už pak působí jen jako další smutný střípek do mozaiky to, že chcete svému koaličnímu partnerovi ještě ke všemu přenechat i svoji hlavní volební baštu.

Namísto toho, abyste lídrem udělali nějakou úspěšnou a v Praze oblíbenou personu typu Jany Černochové, nabídnete Pražanům směšnou eurosvazačku Pekarovou… Takže to nejlepší, co umí ODS v Praze nabídnout, je TOP09…

Mimochodem, ta samá TOP 09, která stále drží na postu primátora to nejvíc nejtragičtější dílo, jaké kdy na magistrátu mělo tu čest dlít. To nevymyslíš! Pokud tedy nejsi Petr Fiala…

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Hodnocení čtenářů2 Hlasování
100
100

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018. Vydává Pribil Production.

Další příspěvky
Hrozí promlčení: Bolest nikdy nezmizí, říká ve videu dcera o mamince. Tu vrah brutálně pobodal