SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
KOLÁŽ: PressPort Magazín (s využitím upravené ilustrace Luci Gutiérrez)

Trikolóra je mrtvá. 40 procent lidí nezaplatilo příspěvky. Čeká nás levicovo-pirátská tsunami

Nepodařilo se svolat sněm, dodává také odstoupivší místopředseda Dalibor Uhlíř

XTV Diskusní pořady
Politika
https://www.ppmagazin.com/kategorie/domov/politika/

Hnutí Trikolóra má po odchodu zakladatele Václava Klause ml. značný problém. V minulých dnech ji opustily desítky členů v Královéhradeckém a Jihočeském kraji. Ti tvrdí, že další kraje je budou následovat. Podle čerstvě odstoupivšího místopředsedy Dalibora Uhlíře je Trikolóra dnes mrtvý projekt.

Jihočech Uhlíř se stal novým místopředsedou Trikolóry loni v dubnu. Zvolilo ho předsednictvo na uvolněné místo po Norbertu Hlaváčkovi, který z hnutí vystoupil. Ale Uhlíř nedávno také rezignoval. „V Jihočeském kraji Trikolóru neopouští několik lidí. Jsou to desítky lidí. A v rámci České republiky bych řekl, že stovky,“ míní Uhlíř.

A vysvětluje: „Má to nějaký příběh a má to nějaký vývoj. Já jako místopředseda po rezignaci Václava Klause mladšího jsem vyzýval k tomu – a k tomu směřovala moje činnost –, aby proběhl sněm. Ten byl jediný možný, aby zvolil nové vedení, nového předsedu. Tak jsme to měli zapsáno i ve stanovách. A zároveň určil směřování Trikolóry po odchodu svého zakladatele. Svolat sněm se mi nepodařilo a byl to důvod mé rezignace.“

Takové obvinění odmítli nová šéfka hnutí Zuzana Majerová Zahradníková s místopředsedou Janem Tesařem. Po­dle nich stanovy nebyly porušeny a nikdo z rezignujících se neobrátil na rozhodčí komisi, která je může vykládat, ani nepodal návrh na svolání celostátního sněmu, kvůli kterému nyní kritizují nové vedení.

„Bohužel směr politiky a lidé, kteří se začali vytahovat do vedení, nejsou to, co bych já od Trikolóry očekával. Signálem také je, že asi 40 procent lidí nezaplatilo příspěvky na letošní rok,“ míní naopak Uhlíř s tím, že Trikolóra je dnes mrtvý projekt a mrtvá strana a přes Česko se přežene levicovo-pirátská tsunami.

Trikolóra před volbami spojila své síly se Svobodnými a soukromníky, aby jim stačilo překročit pětiprocentní práh do Sněmovny. Volební průzkumy jim dohromady přisuzují podporu mezi dvěma a třemi a půl procenty hlasů.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Trikolóra je mrtvá. 40 procent lidí nezaplatilo příspěvky. Čeká nás levicovo-pirátská tsunami
Hodnocení čtenářů1 Hlas
62
62

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Tvorba
webů
Profesionální stránky levně >>