KOLÁŽ: PressPort Magazín (s využitím upravené ilustrace Luci Gutiérrez)

Trikolóra je mrtvá. 40 procent lidí nezaplatilo příspěvky. Čeká nás levicovo-pirátská tsunami

Nepodařilo se svolat sněm, dodává také odstoupivší místopředseda Dalibor Uhlíř

Politika
Analytická rubrika Politika PressPort Magazínu. Zabývá se vnitropolitickými tématy na celostátní úrovni, ale i regionálními.

Hnutí Trikolóra má po odchodu zakladatele Václava Klause ml. značný problém. V minulých dnech ji opustily desítky členů v Královéhradeckém a Jihočeském kraji. Ti tvrdí, že další kraje je budou následovat. Podle čerstvě odstoupivšího místopředsedy Dalibora Uhlíře je Trikolóra dnes mrtvý projekt.

Jihočech Uhlíř se stal novým místopředsedou Trikolóry loni v dubnu. Zvolilo ho předsednictvo na uvolněné místo po Norbertu Hlaváčkovi, který z hnutí vystoupil. Ale Uhlíř nedávno také rezignoval. „V Jihočeském kraji Trikolóru neopouští několik lidí. Jsou to desítky lidí. A v rámci České republiky bych řekl, že stovky,“ míní Uhlíř.

A vysvětluje: „Má to nějaký příběh a má to nějaký vývoj. Já jako místopředseda po rezignaci Václava Klause mladšího jsem vyzýval k tomu – a k tomu směřovala moje činnost –, aby proběhl sněm. Ten byl jediný možný, aby zvolil nové vedení, nového předsedu. Tak jsme to měli zapsáno i ve stanovách. A zároveň určil směřování Trikolóry po odchodu svého zakladatele. Svolat sněm se mi nepodařilo a byl to důvod mé rezignace.“

Takové obvinění odmítli nová šéfka hnutí Zuzana Majerová Zahradníková s místopředsedou Janem Tesařem. Po­dle nich stanovy nebyly porušeny a nikdo z rezignujících se neobrátil na rozhodčí komisi, která je může vykládat, ani nepodal návrh na svolání celostátního sněmu, kvůli kterému nyní kritizují nové vedení.

„Bohužel směr politiky a lidé, kteří se začali vytahovat do vedení, nejsou to, co bych já od Trikolóry očekával. Signálem také je, že asi 40 procent lidí nezaplatilo příspěvky na letošní rok,“ míní naopak Uhlíř s tím, že Trikolóra je dnes mrtvý projekt a mrtvá strana a přes Česko se přežene levicovo-pirátská tsunami.

Trikolóra před volbami spojila své síly se Svobodnými a soukromníky, aby jim stačilo překročit pětiprocentní práh do Sněmovny. Volební průzkumy jim dohromady přisuzují podporu mezi dvěma a třemi a půl procenty hlasů.

vaší podpory si vážíme
Zde můžete podpořit
PressPort Magazín
DĚKUJEME
Trikolóra je mrtvá. 40 procent lidí nezaplatilo příspěvky. Čeká nás levicovo-pirátská tsunami
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
80
80
Diskusní pořady

Základní informace

PressPort Magazín (na doméně ppmagazin.com) je nezávislá celostátní publicistická platforma s orientací na tradiční hodnoty, která ctí svobodu slova a zakládá si na slušnosti, konstruktivní debatě a přitažlivé vizuální formě. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a všechny práce byly vykonávány bez nároku na honorář. PressPort Magazín si od té doby vybudoval slušnou pozici, kdy naše články přebírají i mainstreamoová tuzemská média. Z pohledu mediálního trhu jde o hotový produkt.