Nyní čtete
Trump mi je sympatický. Říká, co chce. Obama, to bylo o hovnu, míní světově proslulý trumpetista Laco Déczi.

Trump mi je sympatický. Říká, co chce. Obama, to bylo o hovnu, míní světově proslulý trumpetista Laco Déczi.

  • Laco Déczi (původním jménem Ladislav Déči, *29. března 1938 ) je světově uznávaný americký jazzový trumpetista, hudební skladatel a malíř slovenského původu.

Kde se mu lépe hraje, v Americe, anebo v Čechách? Proč nemůže jazzový trumpetista Laco Déczi příliš poslouchat svoje nahrávky? Chce české publikum něco odlišného od amerického? Dá se zvyknout na emigraci? Jaké byly začátky?

„Když si poslechnu nějakou svoji nahrávku – když něco točíme –, tak lituju, že jsem nedělal nějaké jiné zaměstnání. To je takový trik. To už jsem poučen. To se nesmí pak chodit po hraní poslouchat do režie, jelikož to se pak člověk nevyspí,“ říká skromně Laco Déczi. A dodává, že „publikum v Americe je podobné jako české“.

„Jsou tam všelijací lidé, i blbý, ostatně jako tady. Buď lidé mají muziku rádi, nebo ne. V emigraci jsem nečekal, že se prosadím. Měl jsem trochu štěstí. Měl jsem dobrý začátek,“ míní v rozhovoru Laco Déczi.

Také čtěte

Na celý pořad se můžete podívat zde.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru