Nyní čtete
Turbozelinář z Plzně končí ve sněmovně. Zamíří k moři?

Reklama

Turbozelinář z Plzně končí ve sněmovně. Zamíří k moři?

Někdejší ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se vzdá poslaneckého mandátu. Sněmovnu chce opustit do konce března. Řekl to v neděli v Plzni na krajském sjezdu strany. Nesouhlasí s účastí soc. dem. ve vládě s ANO.

Osmačtyřicetiletý Chovanec se ze zelináře vypracoval na šéfa vnitra, dokonce vystudoval práva v Plzni za pouhých devět měsíců. Klobouk dolů, kdyby… Ano, kdyby. Jak to jen říct…

Chovanec byl v roce 2013 jedním z aktérů tzv. lánské schůzky u prezidenta Miloše Zemana. Chystá se nyní za sluníčkem na pláž? | KOLÁŽ: ppmagazín.com

Třebaže slíbil, že bakalářský titul získaný „rychlostudiem“ nebude užívat, ČSSD se na stranickém webu ráda vzděláním své výrazné tváře chlubila. Okolnosti Chovancova studia byly ostatně důvodem, proč prezident Miloš Zeman váhal s jeho jmenováním do předchozí vlády. Chovanec uvedl, že vše bylo v pořádku, a bránil se dokumenty.

Pomineme-li, že jej vždy zkoušela trojice Milan Kindl, Daniel Telecký a Ivan Tomadžič (hlavní aktéři největší polistopadové aféry českého školství související právě s plzeňskými právy), vyšlo později najevo, že okopíroval úvod své bakalářské práce. Doložila to Česká pirátská strana. Ukázala shodu mezi bakalářkou Chovance z roku 2009 a starším textem vypracované maturitní otázky. Další pikantností bylo, že podle dat uvedených v dokumentu byla práce odevzdána dříve, než byla zadána.

Nicméně v textu, který mu vystačil pomalu na tři normostrany, tehdejší ministr problém neviděl; uvedl na konci práce bez upřesnění drobný odkaz na maturitní web, odkud stať stáhl. Ministrova představa, že užití literatury obnáší opis celých dlouhých pasáží, byla tristní.

Vnitro i kontroverzní policejní reforma z Chovancovy dílny tak měly „štěstí“, že nemáme v Čechách sousední zvyky: spolkový ministr obrany Karl-Theodor zu Guttenberg, podle průzkumů tehdejší nejoblíbenější německý politik, odstoupil, když vyšlo najevo, že části své disertační práce opsal a neuvedl v poznámkách patřičné zdroje (v únoru 2011 ztratil titul a v březnu se vzdal politických úřadů). A to šlo o mnohem menší prohřešek než u českého Chovance.

Také čtěte

Kdyby pokračoval v kariéře zelináře, nešlo by o nic tak zásadního. Jenže šlo o ministra, jenž měl být vzorem morálky, poctivosti, zvláště pak, reformoval-li policii a zrušil-li Útvar pro odhalování organizovaného zločinu; o další „náplni“ jeho práce raději pomlčme…

Každopádně podle webu volby.cz by měl Chovance ve Sněmovně nahradit starosta Stříbra a bývalý dlouholetý poslanec Václav Votava. Kam Chovanec nyní zamíří, není úplně jasné. Možná k moři, jak jsme nedávno informovali.

Psali jsme:

ČSSD a Madeira: Který významný politik si tam koupil vilu?

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměr
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


PressPort Magazín je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Každý den přinášíme čerstvé zprávy z domova i ze světa na doménách ppmagazin.com či pressportmagazin.cz. Obsah je po uplynutí určité doby automaticky mazán a nahrazován aktuálním. 

 

2020 © ppmagazín.com. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

Design Pribil ProductionIČO: 06437176

Posunout nahoru