U Bakaly mají zítra oznámit, proč se loučí s důležitými lidmi

Velké změny se dějí v mediálním domě Economia Zdeňka Bakaly. Nejenže už loni odešla řada lidí do nově vzniklého deníku pod jiným vydavatelstvím, ale současně řídnou řady na místech šéfovských postů, což se týká i vedoucích redaktorů.

„Důvodem jsou úspory, k nimž se vedení společnosti rozhodlo. V důsledku toho jsou nuceni odcházet lidé, kteří byli s Economií spjati po dlouhá léta, nejnověji je to například šéf iHned.cz Miloš Čermák,“ sdělil ppmagazínu.com jeden z odcházejících pracovníků, který zastával v mediálním domě důležitou pozici.

Čermák není přitom neznámou osobou. Lze říct, že jde o jednoho z „otců“ rozvoje českého internetu. A jaká budou další opatření?

„Ve čtvrtek by mělo proběhnout setkání zaměstnanců s vedením firmy, aby jim vysvětlili, proč se firma ze dne na den loučí s mnoha důležitými tvářemi,“ dodal zdroj.

V rámci úspor se například zavřel i vkládaný magazín Hospodářských novin Podnikání. Není vyloučeno, že v podobném duchu bude firma pokračovat a ponechá si pouze své vlajkové lodi, jakými jsou Respekt, zmíněný deník, Aktualne.cz a některé další projekty.

Ve čtvrtek by mělo proběhnout setkání zaměstnanců s vedením firmy, aby jim vysvětlili, proč se firma ze dne na den loučí s mnoha důležitými tvářemi.

Současně řídnou počty řadových redaktorů, a to i z důvodu nedobré atmosféry na pracovišti, ale zastavení růstu platů a změn smluv, kdy se hojně využívá práce na živnostenský list.

Změny odstartovaly už loni v září odchodem generálního ředitele a šéfa představenstva Romana Latuskeho po čtyřech letech. Novou předsedkyní se stala půl hodiny poté ředitelka firmy BM Management Zuzana Řezníčková. A právě v její režii změny probíhají.

Koncem letošního ledna opustili pozice v představenstvu a dozorčí radě vlastník Economie Zdeněk Bakala a jeho žena Michaela. Ti zdůraznili, že se mediální dům prodat nechystají.

Současně už loni Bakala prodal skupinu nemovitostí v pražském Karlíně realitnímu fondu Amundi Czech Republic. Součástí komplexu je i multifunkční sál Forum Karlín. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nezveřejní.

Profilový obrázek
redakce

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.