Nyní čtete
Učitelé se k nám hlásí, ale uspěje málokdo, říká ředitelka B-English Barbora Novotná
 
 

Učitelé se k nám hlásí, ale uspěje málokdo, říká ředitelka B-English Barbora Novotná

  • Barbora Novotná (*1989) vystudovala Střední pedagogickou školu v Berouně a dále studovala na Západočeské univerzitě v Plzni (Pedagogické fakultě) a na Metropolitní univerzitě mezinárodní vztahy. Při studiu si přivydělávala doučováním angličtiny a v noci lítala jako letuška, tehdy pro společnosti SkyEurope Airlines. Mezi lety 2009-2011 působila jako učitelka ve státní škole. S projektem MŠ a ZŠ B-ENGLISH vyhrála v roce 2011 projekt Rozjezdy pro začínající podnikatele.

Jaký je rozdíl v tom, dá-li rodič dítě do běžné mateřské a základní školy, anebo do školy soukromé? Podle jakého klíče vybírá ředitelka Barbora Novotná učitele a učitelky? Jak bojuje s šikanou? A mají učitelé v Česku důvod stávkovat? A jaké je na škole B-English, kterou třicetiletá ředitelka postavila na zelené louce, vlastně školné?

„První rozdíl mezi soukromou a státní školou je samozřejmě školné. Rozdíl může být i v pedagogickém prostředí a technickém vybavení, kdy v soukromé škole bývá mnohem větší individuální přístup. My máme ve třídě patnáct žáků. Soukromá škola také nabízí řadu nadstandardních aktivit, konkrétně u nás vlastníme školní minibus a odpoledne rozvážíme děti na kroužky, které nejsou spojené se školou. Co se týká mateřské školy, tak rozdíl není ani tak v hračkách, ale právě v tom zmíněném individuálním přístupu, kdy na jednoho pedagoga připadne osm dětí. Ve státní škole jsem se setkala se šikanou, u nás zatím ne. Jdeme cestou prevence,“ uvádí v XTV ředitelka MŠ a ZŠ B-English Barbora Novotná.

„Na učitele máme asi větší požadavky než na státní škole. Ideální je, když si to k nám jde nejprve zájemce o práci vyzkoušet. V tuto chvíli máme 20 učitelů na plný úvazek a hlásí se nám další sami, uspěje ale málokdo. Co se týká hodnocení, snažíme se kombinovat slovní se známkami. Dáváme možnost rodiči, aby si vybral,“ dodává ředitelka MŠ a ZŠ B-English Barbora Novotná.

Také čtěte

Více o škole.

Jak se vám líbí článek?
1/Skvělé
0
2/Dobré
0
3/Průměr
0
4/Nic moc
1
5/Katastrofa
2
Prohlédněte si komentáře (0)

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru