Nyní čtete
Udženija na oslavě u Soukupa
 
 

Politička ODS Alexandra Udženija vyrazila na oslavu padesátých narozenin mediálního podnikatele Jaromíra Soukupa. A všichni se k tomu musí nějak vyjádřit.

Komentátoři se rozčilují, jak se mohla takto zpronevěřit prozápadní politice ODS; neuvědomuje si prý, že političkou je i ve svém volném čase a není jedno, s kým se stýká a na čí oslavě se ukazuje.

Ráda bych upozornila na některé poněkud opomíjené aspekty této pseudokauzy.

1) Jaromír Soukup sám o sobě je taková rozporuplná figura; nemyslím si však, že by samotná jeho existence někomu vadila. Co ale vadí, je počet lidí, kteří se na jeho TV Barrandov dívají a s jeho poněkud neveřejnoprávními názory souhlasí. To je ten problém.

Takže když se paní Udženija ukáže na jeho oslavě a podá mu ruku, je to skoro stejné, jako by podala ruku všem těm vidlákům, kteří na jeho pořady koukají, pijí u toho pivo a souhlasně přikyvují. Je to, jako by podala ruku všem voličům Zemana nebo dokonce Okamury! A to je strašné. To si pravicová politička prostě nemůže dovolit.

2) Postoj k takovým událostem se nejlépe testuje tak, že si představíme situaci obráceně. Co kdyby se například Tomio Okamura hypoteticky dostavil na oslavu Václava Moravce? Co by se stalo? Inu, schytal by to Václav Moravec, protože ho pozval. Takového obskurního politika nemá co zvát!

Zajímavé pokrytectví. Poslat přání,
když už tedy došlo k tomu, že se s oslavencem zná,
může, ale ukazovat se na oslavě, to je už moc.

Povšimněme si, že v obou případech by za to byla volána k odpovědnosti ta správná, korektní, veřejnoprávní strana – ať na oslavu zve, nebo přijde. Což mne přivádí k otázce, zda existují nějaké stránky, kde se fanoušci Jaromíra Soukupa strašně rozčilují, že jejich idol pozval Udženiju na svou oslavu? Nebo je jim to jedno a ctí právo pana Soukupa pozvat si, koho chce? Netuším, kde se příznivci Jaromíra Soukupa schází, takže ani nevím, jestli jim to vadí.

Také čtěte

3) Skalní příznivci ODS požadují v komentářích rezignaci provinilé političky. Řada z nich sděluje, že by jim nevadilo, kdyby Jaromíru Soukupovi popřála k narozeninám, ale vadí jim účast na tom večírku. Zajímavé pokrytectví. Poslat přání, když už tedy došlo k tomu, že se s oslavencem zná, může, ale ukazovat se na oslavě, to je už moc.

Abychom byli spravedliví, fanouškům vadí už to, že se politička ODS s panem Soukupem vůbec kamarádí natolik, že ho napadne zvát ji na oslavu. Asi by bylo vhodné vyměnit špičky ODS za jiné, nejlépe za takové, které nikam nezvou, případně je zvou jen prověření, korektní a správně orientovaní, pokud možno bezvýznamní lidé.

4) Nevím proč, ale u mohutného volání po tom, že se přece nehodí chodit k někomu na oslavu, se mi vybavily vzpomínky disidentů. Když se stali politicky nespolehlivými, jejich (bývalí) kamarádi často přecházeli na druhou stranu ulice. Taky bylo nevhodné, aby se v jejich společnosti ukazovali.

Jak se vám líbí článek?
1) Skvělé
0
2) Dobré
0
3) Průměrné
0
4) Nic moc
0
5) Katastrofa
0
Prohlédněte si komentáře (1)
  • Tak jsem se zase jednou upřímně zasmál, i když postoje pravicových politiků jsou spíše k pláči. Co Vám vadí, Vážení členové ODS a další na tom, že se lidé z různých “táborů” stýkají. A potom, kdo že to rozděluje republiku, kdo rozděluje lidi? Že by platilo to, že si lidé z různých politických stran a i bezpartijní nesmějí stýkat? Prosím Vás, Vážení neomylní politici z pravé strany, hleďte si spíše Pirátů, kteří jsou daleko nebezpečnější, než podání ruky politickému odpůrci. Jde jen o to, aby jste ve své zaslepenosti něco opravdu vážného nepřehlédli. Takto jste jen k smíchu. Ono totiž podání ruky včetně pobytu na oslavě kohokoliv a čehokoliv politické názory člověka nemění.

Reagujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018 a sestává z několika hlavních rubrik: ppinfo, postřehy a dalších a má i své subdomény (tematické přílohy ppděti aj.). Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

 

2019 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno. Design Pribil Publishers. IČO: 06437176

Posunout nahoru