SPECIÁL COVID-19: Aktualizované statistiky z domova i ze světa →
FOTO: Eric Lee | Bloomberg

USA? Majdan. V Moskvě a Pekingu bouchají šampaňské, reaguje Ondřej Hejma

XTV Diskusní pořady
Aktualizace:
Sponzorováno
Svět
Rubrika PressPort Magazínu SVĚT se zabývá zahraničními tématy.

Už nemáte právo nás poučovat o demokracii, vzkazují do USA ruští politici, znějí titulky, na které tentokrát reaguje Ondřej Hejma:

„A je to tady. To se dalo čekat, že v Moskvě a Pekingu budou bouchat šampaňské, když viděli ten tyátr ve Washingtonu. Já se přiznám, že jsem u toho seděl a říkal jsem si: Vždyť to je normálně majdan. Frustrovaní, naštvaní lidé, kteří útočí na parlament. A nakonec to chytlo ten hnusný násilný konec, stejně jako na Ukrajině. Akorát ten rozdíl mezi Ruskem, v tomto případě Ukrajinou, a USA je v tom, že to nebyl převrat. To byl prostě jenom majdan. Myslím, že je hotovo a Trump už přemýšlí, jak se z této šlamastiky dostat ven. Nechme se překvapit, jakého králíka vytáhne z klobouku.“

Ke zprávě, že kdyby vnikli do Kapitolu černoši, zatočila by s nimi policie velmi rychle, jak míní profesor Igor Lukeš z Bostonské univerzity, Hejma dodává:

„Je to můj spolužák. Bývali jsme jedna parta, dneska jsme dvě party. Dnes už to vidí jinak. Je to jeho svaté právo. Proto je tak žádaný komentátor v našich médiích, pokud jde o situaci ve Státech. Tady říká takovou zajímavou věc: Kdyby vnikli černoši a tak dále… Tak kdyby byly ryby, nemusely by být rybníky… To je taková trochu hypotetická úvaha, ale naráží na to, co je skutečně důležité. Protože já když jsem se díval na ten přenos z toho majdanu tam, tak jsem si říkal: Kde je ta policie? Kde jsou? To prostě nebylo pochopitelné. Takhle významná budova, v ní všichni ti kongresmani – celá americká moc tam byla… To znesvěcení, které mediálně působilo strašlivým způsobem, tak to se stalo. A tomu nebylo zabráněno, a přitom zabráněno klidně mohlo být, kdyby tam měli pár aut s vodou – těmi stříkačkami. Mohu si tak myslet, že tam byli vpuštěni úmyslně, aby se tam naprosto zdiskreditovali. Nevíme nic…“

PODPOŘTE
PressPort Magazín
DĚKUJEME
USA? Majdan. V Moskvě a Pekingu bouchají šampaňské, reaguje Ondřej Hejma
Hodnocení čtenářů2 Hlasy
91
91

O nás

PressPort Magazín (ppmagazín.com; pressportmagazín.cz) je nezávislá zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla dne 11. listopadu 2018.

Základní sekce jsou:

  1. PUBLICISTIKA
  2. DOMOV
  3. SVĚT

Tyto sekce a jejich rubriky jsou označeny svoji základní barvou (oranžová a červená) a články z nich je možno najít i v dalších rubrikách, zejména v sekci Přehledně.

Ostatní rubriky jsou zcela samostatné a jsou označeny příslušnou barvou.

Vydává Pribil Production.

Tvorba
webů
Profesionální stránky levně >>