Útočník na Feriho přináleží k řádu spojenému s partou falešných zednářů, Ortelem a „vůdcovou“ blondýnou

Nastává doba vůdců, kteří nekompromisně řídí své strany. Pryč se stranickou demokracií. To řekl Josef Zickler před posledními parlamentními volbami a prohlásil se za vůdce hnutí Řád národa – Vlastenecká unie.

To vzniklo transformací ze strany založené na jaře 2012 okolo tehdejší místopředsedkyně vlády Karolíny Peake, původně pod názvem LIDEM – liberální demokraté. Řád národa partaj LIDEM prostě zakoupil – ano, za peníze. A proč o něm hovoříme? Jelikož mu momentálně udělal „reklamu“ člen hnutí, který napadl mladíka a poslance Dominika Feriho (22).

Nutno dodat, že zatím není známo, jak incident proběhl (snad kromě skutečnosti, že roli mohl hrát podle policie alkohol). Známo však je, že Zickler, zároveň velmistr rádoby zednářského Řádu strážců koruny a meče, přesunul po svém prohlášení sídlo politického hnutí Řád národa do budovy v pražském Bubenči, která patří Ruské federaci; kdysi dům obýval druhý československý prezident Edvard Beneš.

„Srdcaři“

Pro kandidaturu za hnutí Řád národa nastolil „velmistr“ Zickler přísná pravidla. Popisuje je patetickými slovy. „Mám plné zuby všech těch, kteří zneužívají tváří z oblasti sportu a kulturního světa a jako hyeny cizopasí na dřině jiných jen proto, aby získali vytoužené hlasy voličů. Člověk, který není přímo členem strany a chce za ni pouze kandidovat, nemůže být srdcař,“ dodal.

O Zicklerovi, jenž se rád pohybuje v prostředí bezpečnostní komunity, se lidé z jeho okolí odmítají bavit. „Tam jde o zlámané kosti,“ tvrdí. Časopis TÝDEN popsal Zicklera jako exponenta ruské mafie a muže, který má dlouhé prsty v politice. Podařilo se prokázat jeho vazby na některé senátory.

Všichni členové Řádu strážců koruny a meče podléhají velmistrovi a plní jeho úkoly. Zickler ještě před volbami popíral, že by se stejné principy vztahovaly také na hnutí Řád národa, jehož je předsedou. Poté už nic nezastíral.

Tajemný klub milovníků military

Řád strážců koruny a meče se od svobodných zednářů, kteří se od něj distancují, odlišuje především důrazem na národ a uctíváním velmistra. „Jeho strážci, což je asi dvacet lidí, musí vykonat na příkaz Zicklera úplně cokoli – úplně, i kdyby šlo o… Raděj to nedomýšlejme,“ sdělil ppmagazínu.com člověk seznámený jak s chodem hnutí, tak strážců koruny.

Logo řádu.
Velký šéf. | FOTO: archiv

„Je nejvyšším garantem a dohlížitelem nad dodržováním plnění programu a ideové čistoty vůči voličům a veřejnosti,“ stojí ve stanovách. Šéf hnutí má díky nim pravomoc v ostatních stranách nevídanou: může odvolávat činovníky hnutí, aniž by o svém kroku musel nechat hlasovat.

„Co mohu jednoznačně potvrdit, je to, že postoj Ruské federace k současnému řešení evropské krize je mi blízký. Plně souhlasím se vztahem ruské administrativy k vlasti a jejím občanům. Je mi stokrát bližší než cokoli jiného vnucovaného údajnými spojenci z Evropské unie,“ uvedl Zickler.

Velmistr Zickler, který chtěl Řád národa dostat do Sněmovny jako spojence Okamury či ANO, zatím vyniká především na sociálních sítích. Na Facebooku nasbíral větší počet příznivců než hnutí ANO a TOP09 dohromady, a to obě strany patří k přeborníkům v tomto typu komunikace.

K členům patří i populární propagátor bojových umění Stanislav Gazdík, bývalý příslušník francouzské cizinecké legie.

Od zbytku politické scény se Řád národa odlišuje především v symbióze s tajemným řádovým světem. Pokud by se nové uskupení prolnulo se strukturami Řádu strážců koruny a meče, disponovalo by vlastní dobře trénovanou gardou.

„Vůdcova blondýna“

Členkou řádu je pořadatelka koncertů skupiny Ortel a neoficiální přítelkyně zpěváka kapely, dříve figurující v katalogu jisté agentury. | KOLÁŽ: ppmagazín.com

K jejím členům patří i populární propagátor bojových umění Stanislav Gazdík, bývalý příslušník francouzské cizinecké legie. Pod křídly řádu strážců založil Gazdík akademii bojových umění. Jeho hruď zdobí tetování se znakem řádu, znamení všech gardistů.

Další členkou Řádu národa, jenž zatím zaznamenal téměř zanedbatelné volební výsledky, je pořadatelka koncertů skupiny Ortel a neoficiální přítelkyně zpěváka kapely, dříve prý figurující v katalogu jisté modelingové agentury. Skupina nahrála i předvolební klip řádu (viz video.)

Profilový obrázek
redakce

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

1 komentář
  1. Obecně nesnáším násilí. Sekty v žádné podobě neuznávám a byl bych pro jejich zákaz. Kdo chce něco dělat, může být v zapsaném spolku a ne v jakékoli sektě. Je věcí státu, jak s tímto problémem naloží.

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

NOVÝ ROMÁN

BOD EVROPA | možnost předobjednávek

Vycházíu nakladatelstvíVětrné mlýny

Hlavní hrdina, klinický psycholog, se zamiluje do své pacientky; následuje příběh s detektivní zápletkou, plný napětí a nečekaných zvratů, existenciální pointa nakonec všechno obrací naruby. V jedné z hlavních rolí dalšího románu Marka Přibila vystupuje synchronicita, tedy princip akauzálních událostí, které jsou opakem kauzality, čili principu příčiny a důsledku. Na stránkách knihy se setkáváme s autorem tohoto pojmu, zakladatelem analytické psychologie Carlem Gustavem Jungem, jeho učitelem Sigmundem Freudem, ale současně a především zažíváme osudový erotický příběh ze současnosti. Pod perfektně zvládnutou hrou s literárním tvarem, jímž je osvědčená detektivka, se skrývá živé, moderní filozofií a estetikou inspirované jádro románu, kterému nechybí vtip ani nadhled.

TEXT: Větrné mlýny

Předobjednávky >>

■ nezávislýMAGAZÍN

PROJEKTY

PROJEKTY, to jsou dlouhodoběji sledovaná a obsahově rozsáhlejší témata (začasto sestávající z vícero článků), předně však společensky významná, která pravidelně sledujeme a aktualizujeme.

Nejnovější | vše >>

Czech CS English EN